Bílí Tygři budou v šestém semifinále odvracet mečbol

Date of publication Author Petr Schultz

Liberečtí hokejisté budou bojovat v šestém utkání semifinále o naději. S Pardubicemi prohrávají 2:3 a další klopýtnutí si nemohou dovolit. Bílí Tygři tak poprvé v letošním play-off musí čelit mečbolu soupeře. Duel pravdy začíná v severočeské Tipsport areně v 17:40!

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Dvě výhry v řádě vynesly pardubickým hokejistům první mečbol v sérii a zúročit ho mohou již v úterním utkáním. Východočeši se dostali na koně výhrou ve čtvrtém semifinále na ledě Bílých Tygrů, když vyhráli 3:1. V dalším domácím zápase potvrdili pohodu a sestřelili Liberecké vysoko 8:1.

Kolik gólů inkasuje Martin Růžička tentokrát?

Pardubice mají na severočeský hokej dobré vzpomínky. V minulosti totiž dvakrát narazily na tým z Podještědí a dvakrát z toho byl na konci jejich play-offové poutě titul. V sezóně 2004/05 porazily Bílé Tygry 4:1 na zápasy a o pět let později dokonce nedaly šelmám tu nejmenší šanci, když je smetly jasně 4:0.

Východočeský tým zapracoval v semifinále na obraně. Za poslední tři zápasy totiž inkasoval pouhé čtyři branky a velký podíl na této situaci má ochránce jejich svatyně Martin Růžička. Ten si drží v play-off průměr téměř dvou gólů na zápas a svou úspěšnost zákroků nechal vyšplhat až nad 93 procent. Mezi gólmany v play-off je tak spolu s Jiřím Trvajem jasně nejlepší.

Trenér Pavel Hynek může nasadit pod Ještědem prakticky kompletní kádr. Do sestavy Pardubic se vrátil po dvouzápasovém trestu i obránce Aleš Píša, který ve druhém utkání v ČEZ Areně nevybíravě krosčekoval Jaroslava Kudrnu do hlavy.

Statistiky v play-off

Útočníci:
Bartek Martin  14 (5+9)
Somík Radovan  10 (4+6)
Starý Jan       9 (4+5)

Obránci:

Kolář Jan       7 (0+7)
Kočí Václav     6 (3+3)

Brankáři:

Růžička Martin (641 minut) 2,06 branky na zápas/úspěšnost 93,60%
Salfický Dušan  (98 minut) 5,51 branky na zápas/úspěšnost 78,05%

Severočechy čeká v úterý nejdůležitější zápas sezóny. Pokud ho nevyhrají, mohou se pomalu chystat na dovolenou. Bílí Tygři mají ale v zádech skvělou bilanci v šestých zápasech play-off. Za deset let v extralize nastoupili do pěti duelů vyřazovacích bojů s číslem šest a čtyři z nich dokázali přetavit ve výhru. Nejčastěji stačily na výhru týmu tři branky. Výjimku tvoří čtvrtfinále 2010, kdy Liberečtí smetli v šestém duelu na domácím ledě Plzeň 7:2.

Uvidí liberečtí fanoušci výhru svého týmu?

Modrobílí museli v posledním duelu na východě Čech spolknout hodně hořkou pilulku, když schytali výprask 8:1. Ve vyřazovacích bojích se ale na skoré nehraje, a tak je úplně jedno, zda tým prohraje o branku nebo duel skončí vyšším rozdílem.

V šestém zápase semifinále se budou muset Bílí Tygři obejít bez útočníka Jaroslava Kudrny. Liberecký střelec byl disciplinární komisí potrestán na dvě utkání za zákrok na Jana Buchteleho a trenéru Kalousovi by mohl být k dispozici až pro případný sedmý duel. Severočeši navíc nemohou počítat ani se službami Davida Šticha. Ten dostal v posledním utkání čtyři vteřiny před koncem duelu trest ve hře za menší šarvátku.

Statistiky Liberce v play-off

Útočníci:
Nedvěd Petr      12 (6+6)
Urban Tomáš       7 (2+5)
Vantuch Lukáš     6 (4+2)

Obránci:

Čakajík Martin    5 (0+5)
Trončinský Marek  3 (1+2)

Brankáři:

Pinc Marek    (437 minut) 2,61 branky na zápas/úspěšnost 92,28%
Vošvrda Tomáš (162 minut) 3,70 branky na zápas/úspěšnost 88,24%

Zápasy semifinále