Bílí Tygři Liberec si jedou na západ Čech pro další body

Date of publication Author Josef Šebesta, Radek Šenk

Liberečtí hokejisté jsou odhodláni udělat přítrž dosavadním nezdarům a chtějí navázat na poslední domácí utkání proti Kladnu, které dokázali vyhrát 2:1 v prodloužení. Jediným střelcem domácího týmu byl Pavel Kašpařík (viz. foto), aktuálně osmnáctý muž kanadského bodování Tipsport extraligy 2003/04.

Liberec se po čtyřech utkáních, v nichž dokázal pouze dvakrát remizovat, konečně dočkal výhry. Sice doma nezůstaly všechny body, důležitý však je hlavně styl, jakým doma Tygři uspěli. Pokud se budou Liberečtí prezentovat podobným výkonem jako proti Kladnu, neměli by z Karlových Varů odjet s prázdnou.

„Nemůže se v pátek stát, že pojedeme do Karlových Varů, jako bychom byli druzí. Musíme začít ještě více zezadu. Sami víme, jaké to je, když to soupeř zavře a my musíme hrát do plných. Věřím, že i diváci to pořádně vyhecují a domácí se budou snažit do nás tlačit. Pak bychom měli mít prostor pro nějaké brejky. Musíme vyčkávat na chyby a trestat je, nic jiného nám nezbývá. Pokud se vzadu vyvarujeme zbytečných chyb, měli bychom si nějaké body odvézt. Chce to opět hrát na nulu. Nejsme žádní extra střelci, nedokážeme dát šest branek za utkání,“ řekl k pátečnímu duelu Pavel Kašpařík.

Spolu s defenzivou bude také důležitý bezchybný výkon brankáře. Komu dá nakonec nový trenér Paleček na západě Čech přednost?

Oldřich Svoboda

Oldřich Svoboda bude již po vynucené pauze z utkání ve Zlíně, kde dostal trest ve hře, připraven nastoupit. Pavel Falta to v posledním utkání neměl vůbec jednoduché.

Pavel Falta Po dvě třetiny na něj nešla prakticky žádná vážnější střela, vstup do poslední dvacetiminutovky mu navíc nevyšel podle představ. Laciná branka v jeho síti, kterou vstřelil z velkého úhlu od pravého mantinelu kladenský útočník Hořava, by na trenérovo rozhodování nakonec mohla mít velký vliv. Nepředbíhejme však a nechme se raději překvapit.

Pro trenéra Bílých Tygrů Josefa Palečka je jistě potěšující, že oba útočníci, chybějící ve zmiňovaném utkání, Straka s Verčíkem, by již měli být k dispozici. Dnešní dopolední trénink absolvovali v plné zátěži. Naopak i nadále je mimo hru centr Plodek. Toho sužují bolestivá záda. Také Leoš Čermák není v nejlepším stavu, pokouší se o něj pro změnu lehká viróza. V Karlových Varech by však, pokud nenastanou nějaké větší komplikace, měl nastoupit. Páteční zápas bude, stejně jako následující domácí střetnutí s Plzní, velmi důležitý pro uklidnění před nadcházející reprezentační přestávkou. Tu vyplní turnaj Karjala Cup ve Finsku. Palečkovi svěřenci tak budou moci nabrat čerstvých sil do dalších bojů.

Karlovy Vary jsou narozdíl od Tygrů kompletní. Jeden z dvojice domácích koučů Miloslava Hořava, rozhodně nečeká procházku růžovým sadem. „Bude to nesmírně těžký zápas, podobný jako proti Vsetínu," řekl Hořava. "O nějakém podcenění nemůže být řeč," dodal vzápětí pro hokej.cz. V brance budou Západočeši opět spoléhat na čerstvého reprezentanta Petra Fraňka, díky jehož současné formě jsou momentálně na pátém místě extraligové tabulky. Přetlak na postu středních útočníků umožnil navíc uvolnit Libora Pavliše na hostování do Vsetína. Energii se doma daří. O tom svědčí posledních pět utkání, v nichž ani jednou neodešla z ledu poražena. Navíc si body dokázala odvézt z ledu Sparty a Třince.

V posledním vzájemném duelu pátečních soupeřů z 26. září se radovali hostující „energetici,“ kteří si ze Svijanské arény odvezli všechny body po vítězství 3:1. O jedinou branku domácích Tygrů se postaral slovenský útočník ve službách Liberce Rudolf Verčík.

Poslední vzájemný duel:

Liberec - Karlovy Vary 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 39. Verčík - 7. Petr Kumstát (Alinč, F. Ptáček), 9. Alinč (Galvas), 12. Netík (Bacul). Rozhodčí: Havlík - Čížek, Padevět.
Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2031

Očekávané sestavy:

Karlovy Vary: Franěk - Ptáček, Krajíček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rodin - Tvrdík, Alinč, Košťál - Lipianský, L. Svoboda, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Němčický - V. Polák, Bacul, Kraus.
Trenéři: Hořava a Rulík.

Bílí Tygři Liberec: Svoboda (Falta) - Nedvěd, J. Moravec, Jiruš, Šmíd, Čakajík, Krstev, Holub - Novák, Kašpařík, Hájek - Rozsíval, Čermák, S. Procházka - Korhoň, Musil, Jech - Šulc, Pabiška, Klimenta.
Trenéři: Paleček, Dvořák a Nedvěd st.

Slavná trojice aneb selská jízda