Bílé Tygry posílí obránce Martin Čakajík a útočník Zdeněk Ondřej

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Liberecký hokejový klub posílí devětadvacetiletý slovenský obránce Martin Čakajík a osmadvacetiletý útočník Zdeněk Ondřej. Oba hráči podepsali s Bílými Tygry smlouvu na dva roky. Novou dvouletou smlouvu v Liberci podepsal i brankář Michal Fikrt.

Profil Martina Čakajíka

Narozen: 12. prosince 1979 v Povážské Bystrici

Výška: 178 cm

Váha: 89 kg

Držení hole: levá

Post: obránce

Rodák ze slovenské Povážské Bystrice prožil dětství v městečku Němčová, které je nedaleko Trenčína. Logicky tak první hokejové krůčky udělal právě ve slavné slovenské Dukle. O tom, že má v sobě talent, svědčilo i to, že se v jednom týmu potkával se současnými slavnými slovenskými reprezentanty – Hossou, Gáboríkem či Radivojičem. S nimi se mu povedlo vyhrát slovenskou juniorskou extraligu a ve dvaceti letech se tak dočkal pozvánky na MS. V kanadském Winnipegu se Slovákům dařilo, nakonec si na krk pověsili bronzové medaile. Dospělý hokej si Čakajík v Trenčíně vyzkoušel poprvé v sezóně 1998-99 a následně za ní odehrál další tři sezóny. Během nich týmu pomohl k druhému a třetímu místu, v tabulce produktivity si připsal celkem 63 kanadských bodů, většinou patřil mezi nejproduktivnější zadáky soutěže.

I to zřejmě zaujalo GM Liberce Ctibora Jecha a tak se mladý Slovák stěhoval před sezónou 2002/2003 pod Ještěd, kde se stal posilou nováčka extraligy. V závěru prvního libereckého ročníku pak vypomáhal formou hostování v Třinci. S Oceláři se dostal nakonec až do semifinále play-off, kde jejich pouť ukončily Pardubice. I přes enormní zájem Třince dodržel smlouvu v Liberci, za nějž odehrál se skvělými výsledky ještě celou sezónu 2003-04. Třinec ve svém zájmu nepolevil a tak se stal dalším Čakajíkovým působištěm. Již po 25 zápasech byl však vyměněn do Znojma, kde pak hrál až do sezóny 2006/2007. V sezóně 2005/2006 pomohl Orlům až k 3. místu. Během již zmíněné sezóny 2006/2007 si tohoto ofenzivního beka vyhlédla Plzeň, kde hrál až do konce uplynulé sezóny.

Martin Čakajík má zkušenosti i s reprezentačním dresem slovenského „A“ týmu, ve kterém odehrál přes 20 zápasů.

Profil Zdeňka Ondřeje

Narozen: 2. srpna 1980 v Jindřichově Hradci

Výška: 180 cm

Váha: 95 kg

Držení hole: levá

Post: útočník

Důrazný forvard Zdeněk Ondřej je odchovancem hokeje v Jindřichově Hradci. Do dospělého hokeje nakoukl poprvé v sezóně 1998/1999. Úspěchy v té době však slavil především v juniorském hokeji. V roce 1999/2000 si v juniorské lize připsal ve 45 zápasech 53 bodů a s Vajgarem se probojoval do finále juniorské ligy. Tam ale Jihočeši podlehli pražské Slavii. Po sestupu Jindřichova Hradce do druhé ligy uvažoval Ondřej co dále. Nakonec si z nabídek vybral Kladno. Za to však nikdy nenastoupil, neboť odešel do zámoří. Ve West Coast Hockey League (WCHL) strávil dva roky a vystřídal zde postupně týmy Long Beach Ice Dogs, Anchorage Aces a Idaho Steelers.

V roce 2002 se Ondřej vrátil do Čech, konkrétně pak do Českých Budějovic. V první sezóně v extralize si připsal 16 bodů (8+8). V následující sezóně však Jihočechy potkal pád do první ligy poté, co podlehli v baráži Jihlavě. Bojovník Ondřej zamířil na Moravu do Znojma. Zde v první sezóně nedostal příliš prostoru a část sezóny tak působil v tehdy prvoligové Mladé Boleslavi.

V sezóně 2005/06 dosáhl Ondřej svého bodového maxima v nejvyšší soutěži, když si připsal 23 bodů (11+12). Zároveň pomohl Znojmu k historickému úspěchu – 3. místu v extralize. Před sezónou 2006/2007 skončila urostlému útočníkovi ve Znojmě smlouva a i přes zahraniční nabídky zamířil do Pardubic. Hned v první sezóně si s Moellerem zahrál finále extraligy, ale na titul nakonec nedosáhl. V průběhu uplynulé sezóny se Ondřej znovu stěhoval, Východočeši ho „vytrejdovali“ do Vítkovic. A tak si zahrál i proti Liberci v předkole play-off a svým důrazem v osobních soubojích dělal Tygrům značné problémy.

Zdroj fotografií: www.hcplzen.cz a www.hcpce.cz

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR