Bílé Tygry opouští obránce Martin Hlavačka a útočník Leoš Čermák

Date of publication Author Jan Rachota

Nedělní zápas ve Vítkovicích byl poslední, ve kterém se v libereckém dresu objevil obránce Martin Hlavačka. Ten se již na čtvrtečním tréninku bude hlásit v novém působišti, kterým se stává tým HC Slavia Praha. Dočasně tygří tým opouští i útočník Leoš Čermák, který odchází do téhož týmu na hostování do 10. prosince 2006.

Martin Hlavačka

Ofenzivní obránce přišel do libereckého týmu téměř před rokem ze Sparty Praha. "Během této doby se nám však nezapracoval mezi čtyři elitní beky. Martin za nás odehrál velmi dobré zápasy, střílel velmi důležité branky. Jsem přesvědčen o tom, že hráč jeho kvalit je ve čtvrté lajně nevyužitý. Martinovi by navíc u nás na konci sezony skončila smlouva a o další jsme ani nejednali. Proto jsme se rozhodli jeho místo uvolnit a dát tak místo mladším hráčům. Více prostoru tak dostane Rýgl a z juniorky se o místo tlačí další hráči," okomentoval trejd GM Ctibor Jech.

Leoš Čermák

Ten se vyjádřil i k dočasné změně dresu u útočníka Leoše Čermáka. "Leoš má u nás dlouhodobou smlouvu a do budoucna s ním rozhodně počítáme. Doufáme, že se nám ve Slavii rozehraje k výkonům z předloňské sezony, na které rádi vzpomínáme. Od Leoše jsme před letošní sezónou hodně očekávali a stále očekáváme. V současné chvíli to nemá jednoduché, nedaří se mu a my věříme, že by mu krátkodobá změna prostředí mohla pomoci. Ve Slavii by měl dostat hodně prostoru, trenér Růžička ho Leoše zná a věří, že jim pomůže pozdvihnout výkonnost." Dravý útočník míří do Slavie na hostování do 10. prosince.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR