Bílé Tygřice vstupují do sezony s cílem postoupit

Date of publication Author Martin Zíta

Kromě A-týmu a mládežnických mužstev se sezona nezadržitelně blíží i ženskému týmu Bílých Tygřic, které prošly přes léto mnoha změnami a do nového ročníku vstupují s vysokými ambicemi. O tom všem mluvili na mediální schůzce trenér Jiří Vozák, vedoucí mužstva Luboš Johan a zástupkyně mužstva Viktorka Švejdová a Tereza Daňková.

Dost výrazných změn dostál přes letní měsíce právě hráčský kádr. „Vrací se nám hráčky z mateřských dovolených a další, kterým se nedařilo hokej kombinovat se studiem vysoké školy,“ nastiňoval Luboš Johan. „Zároveň jsme přišli o několik hráček z Německa, které nám vypomáhaly. IIHF přistoupilo na změnu přestupových pravidel a transfery se nově platí stejně jako u dospělých hráčů, což si náš klub, ani klub z Německa nemůžeme dovolit. Tým tak bude postaven čistě na českých hráčkách.“

Tereza Daňková je novou kapitánkou Tygřic

Změny na hráčských postech přinesly i trochu čerstvého vzduchu do kabiny, jak přiznala Tereza Daňková. „Odešly i holky, které nebyly zrovna nejlepší pro kolektiv, takže už jsme jeden tým,“ říkala nově zvolená kapitánka týmu.

„Jelikož nemá liga žádná omezení, máme v týmu hráčky hodně rozdílných věků, ale funguje to,“ doplnila ještě o kabině, kterou sdílí například hráčky ročníku 2002 a 1973.

Liberecké Tygřice hájí podještědské barvy ve skupině C české ligy, ta je rozdělena celkem na pět skupin. Cíl před novou sezonou není malý – postup do skupiny B. „Myslím, že to nejsou nereálné ambice,“ pokračoval Johan.

„Trenér Vozák je velmi zkušený a v týmu máme hráčky, které se prosazují v mládežnických reprezentacích a nastupují s chlapci v žákovských oddílech,“ připomněl Viktorku Švejdovou a Karolínu Hornickou, které budou patřil mezi klíčové postavy týmu.

Jejich mise za postupem začne v září, posledním podnikem, kde si budou moci ověřit, jak na to jsou, bude turnaj v Roudnici. Ten se uskuteční poslední srpnový víkend a Tygřice budou chtít načerpat potřebné sebevědomí do ostrých bojů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu