Berounský obránce Pavel Maleček: Zatím to fyzicky zvládám

Date of publication Author František Holubec

Bílí Tygři včera ve Svijanské aréně pouze remizovali s týmem Havířova. Nicméně zápas měl i svoje světlé stránky. Jednou z nich byla hvězda zápasu, obránce Pavel Maleček. Je hráčem Berouna a v extralize má odehrány teprve dva zápasy. S tím, že by ho Liberec angažoval v extralize, nepočítal, přestože věděl o kontaktech obou celků: "Nějaké signály tam byly, ale i tak mě to překvapilo. Nečekal jsem to. Myslel jsem, že budu nastupovat v naší první lize. Ale bylo to příjemné."

Extraligu ohodnotil typicky a stroze, asi jako většina hráčů: "Hra je samozřejmě tvrdší a celkově kvalitnější. Ale chtěli mě, tak si musím zvyknout." Za tak krátký čas ještě nestačil liberecké spoluhráče poznat. "Zatím se ještě hledáme. Jsem tady teprve dva zápasy a neznáme se. Musím si na kluky zvyknout." Maleček nastupuje za Beroun pravidelně ve druhé nejvyšší soutěži, fyzicky to zatím snáší dobře. "Měli jsme dva odložené zápasy, tak jsem volna využil a pomohl Liberci. Zatím to fyzicky zvládám." Liberec, jako nováček v nejvyšší soutěži, si podle jeho názoru zatím počíná nadmíru dobře. "Nečekal jsem tak dobrý vstup Liberce do extraligy. Mužstvo si zvyklo bodovat. Myslím si, že desáté místo se dá dosáhnout v pohodě. Určitě nevzdáme ani boj o play-off." Stejně jako trenéři našel i on nejdůležitější moment zápasu utkání ve zbytečném vyloučení dvou hráčů v době, kdy by to čekal málokdo. "Hlavní zlom byl při přesilovce pět na tři, kdy jsme si nechali zbytečně vyloučit hráče a dostali jsme gól na 2:2. Zápas nebyl špatný, ale chybělo nám štěstí. Šance byly, ale nedali jsme góly," ohodnotil zápas střelec druhého gólu. Svůj povedený a hlavně důležitý premiérový extraligový gól do Čechovy branky viděl takto: "Vystřelil jsem nazdařbůh. Gólman neviděl, střela mi sedla. Byl to hezký pocit. Gól jsem dal naposled v minulé sezóně, ale nepamatuji si kdy. Já moc gólů nedávám," přiznal nedělní střelec Pavel Maleček.

Asistent trenéra domácích Karel Dvořák měl před utkáním obavy vzhledem k neúspěšné sérii Havířova. "Měli jsme ze zápasu strach, protože víme, že se Havířov bude muset někde chytnout. Věděli jsme, že přijedou bránit." Velice litoval toho, že tým přišel o slibné vedení, zejména ho mrzela druhá obdržená branka. "Za stavu 2:0 jsme už měli zápas dotáhnout do vítězného konce. Bohužel jsme udělali pár chyb. Situace 5 na 3, kdy jsme mohli hrát přesilovku, se najednou obrátila do oslabení." Při hře tří proti třem byl v gólové šanci Stanislav Procházka, Čecha však nepřekonal. "Bohužel hosté v přesilové hře pěti proti čtyřem srovnali na 2:2. Pak už to byla otázka štěstí. Myslím si, že jsme si zápas prohráli sami, tím že jsme ho za stavu 2:0 nedotáhli do vítězného konce. Ale bod je také úspěch."

Asistent trenéra hostí František Vorlíček byl s bodem velice spokojen a doufal, že v podobných výkonech bude Havířov pokračovat i nadále: "Myslím si, že jsme viděli velice kvalitní utkání. Jeli jsme sem s nešťastnou sérií. Víme, že mužstvo Liberce je mladé a ambiciózní. Velice dobře vstoupili do soutěže." Vstup do utkání si Vorlíček i přes dvougólové manko pochvaloval. "Dařil se nám náš taktický záměr, i když jsme byli dva góly za soupeřem. Ale naši hráči si byli vědomi důležitosti toho utkání a v závěru jsme se soupeři velice vyrovnali, nakonec jsme se i brankově dotáhli." Nakonec se mohl Havířov radovat i z vítězství, těsně před koncem ale svoji šanci nevyužil. I tak byl ale spokojen. "Je pro nás samozřejmě velmi dobré, že jsme i v prodloužení výsledek udrželi. Byl bych rád, kdybychom v těch výsledcích, výkonech a taktické disciplíně pokračovali."

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu