Bělohorský, Zachar a Kačírek o reprezentaci: Byla to skvělá akce

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Na soupisce reprezentace do šestnácti let nechyběla ani liberecká jména. Z řad Tygrů byli povoláni Matouš Bělohorský, Matyáš Kačírek a Marek Zachar. Při zápasech spolu hráli v elitní formaci a švýcarskému soupeřovi dali nejvíce branek z týmu. O této akci a také o současné situaci staršího dorostu hovořili po sobotním duelu.

Marek Zachar

O reprezentační pauze jste sehráli s výběrem U16 tři utkání se Švýcarskem. Mohli byste se podělit o své dojmy z této akce?
Zachar: Myslím, že to byla super akce. Poznali jsme se s novýma klukama, dost jsme si zahráli. Byli tam dobří trenéři a skvělé zápasy.
Bělohorský: Byli tam celkově noví hráči, celý kolektiv se proměnil, takže jsme se seznámili s novými hráči. Zápasy byly… jak kdy. Někdy to bylo těžší, někdy to ušlo. Jeden ze zápasů jsme prohráli 1:2, a přitom byl poměr střelby nějak 46:11 pro nás, a i přesto jsme prohráli. Měli jsme co zlepšovat, ale v tom posledním utkání jsme ukázali, že jsme lepší. Užili jsme si to se vším všudy, takže výborné.
Kačírek: Ty zápasy na reprezentační úrovni nám hodně dají. Všechno je rychlejší a fyzičtější. A nám Libereckým se to povedlo.

Matyáš Kačírek

A to mě přivádí k další otázce. Vy jste spolu hráli v jedné formaci. Rozhodl se trenér k tomuto kroku právě kvůli tomu, že spolu hrajete v jednom týmu u Tygrů?
Kačírek: Přímo takhle nám to neříkal, prostě jsme přijeli na sraz a dal nás takto dohromady.
Bělohorský: Vlastně i na minulém srazu v Salzburgu na Turnaji čtyř jsme hráli spolu, takže je možné, že jsme zahráli dobře a dal nás znovu dohromady. Ale nic nám k tomu neřekl.

Jak se vám společně hraje? Je to lepší, než kdybyste hráli s cizími hokejisty?
Kačírek: Máme výhodu v tom, že se známe. Víme, kdo si kam najede a to je pro nás plus.

Matouš Bělohorský

Teď trochu k aktuálnímu dění u dorostu. O víkendu jste s Tygry odehráli dvě utkání v extralize a nastříleli jste 21 branek. Jak si to vysvětlujete?
Bělohorský: Uvidíme. Buď začala pořádná forma, nebo to bylo štěstí. Třeba pomohla i ta repre pauza, že jsme si odpočinuli, byli v jiném prostředí… Uvidíme v dalších zápasech, jestli to byla náhoda nebo jestli to tak má být.
Zachar: Já si myslím, že ta forma přišla po dlouhé době. Tak snad u nás vydrží a budeme dávat takovéto příděly i v dalších zápasech.

Nyní se přetahujete se Slavií o první pozici v tabulce. Postup z první čtveřice máte téměř jistý, bude tedy cílem v dalších zápasech přeskočit pražský klub?
Kačírek: O příštím víkendu máme právě Slavii, se kterou budeme chtít uspět, a bude to souboj o první místo.
Bělohorský: Čekají nás Pardubice a pak Slavie, bude to těžký víkend.

Pánové, díky za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda