Antonín Dušek se vrátil zpět do sestavy Tygrů, ale další prohře nezabránil. Dáváme příliš málo branek, smutní

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Antonín Dušek poprvé v kariéře zažil pocit z hostování, když si vyzkoušel dres Slavie. Mise šikovného útočníka ale musela být brzy ukončena. Jeho mateřský klub se totiž zmítá v herní krizi a osm kol už nevyhrál. „Kolikrát se to kolem brány motá, ale nespadne to tam. Čtyřicet střel je docela dost. Asi nám není přáno,“ přiblížil důvod další prohry liberecký útočník.

Antoníne, vítej zpět v Liberci. Tvá obnovená premiéra v dresu Bílých Tygrů vítězná nebyla.
Představoval jsem si to trochu jinak. Je to škoda. Až na jeden gól nám tam nic nespadlo. Měli jsme čtyřicet střel, ale dali jen jednu branku, to se pak těžko vyhrává.

Jaké to je vrátit se do týmu, kterému se poslední dobou příliš nedaří?
Taková série určitě není příjemná. Člověk z toho je svázaný. Musíme se z toho nějakým způsobem dostat.

Sledoval jsi Bílé Tygry ve Slavii?
Sledoval jsem to po každém zápase. Vždy jsem se podíval na výsledek, ale nekoukalo se na to příliš dobře.

Antonín Dušek po osmé prohře: "Člověk z toho je svázaný. Musíme se z toho nějakým způsobem dostat."

Se Slavií jsi proti Liberci nenastoupil. Nemrzí Tě, že sis nemohl vyzkoušet taky druhou stranu barikády?
Trošku ano. Chtěl jsem si zkusit, jaké to je hrát proti Liberci, kde takovou dobru hraji.

Dnes jsi byl nasazen hned do první formace. Jak ses v ní cítil?
Cítil jsem se celkem dobře. Měli jsme nějaké šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Pokud nedáme gól, tak je to špatné. Přesilové hry nám dnes příliš nešly, protože tam se rozhodují zápasy.

Trénovali jste je nějak víc?
Zkoušeli jsme to na trénincích. Extra jsme se ale na ně nijak nezaměřovali.

Českým Budějovicím se v posledních zápasech taky příliš nedařilo a letos jste je navíc dvakrát porazili. Věděli jste o tom?
Věděli jsme, že také nejsou v pohodě. Třikrát navíc prohráli na finále European Trophy v Rakousku. Potřebovali se z toho taky dostat, ale frknuli nám o jednu branku. Ve třetí třetině jsme měli jednu šanci, ale nakonec nám ujeli a dali z toho hned gól a bylo to 1:3.

Proč si myslíš, že se Liberci doma střelecky příliš nedaří?
Nevím. V posledních zápasech jsem tu nebyl a viděl jsem jen sestřihy, takže to nemohu hodnotit. Kolikrát se to kolem brány motá, ale nespadne to tam. Čtyřicet střel je docela dost. Asi nám není přáno.

Jak ses cítil v dresu Slavie a co sis sebou vzal zpět pod Ještěd?
Cítil jsem se tam dobře. Trochu jsem si zvedl sebevědomí, protože se mi tam docela dařilo.

Přes svátky jsi odpočíval v Praze, kde jsi ještě před pár dny působil, nebo v Liberci?
(Smích). Ani jedno. Byl jsem doma v Ledči.

Antoníne, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu