Ani nevím, jak bych to okomentoval, přiznal po zápase Petr Vampola

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Tygři měli slušně našlápnuto k dalšímu domácímu vítězství, nakonec z toho je pouhý bod. To mrzelo i Petra Vampolu, který se konečně letos trefil, a to hned dvakrát. Zkušený útočník však samozřejmě upřednostňuje týmové úspěchy.

Petře, začněme pozitivně. Konečně ses trefil, první dvě branky v sezoně, ulevilo se ti potom?
Nějak jsem to takhle nebral, přišel jsem hrát spíše za tým než za sebe, snažit se vyhrávat a co nejvíce mužstvu pomoci. Teď ani nevím, jak bych toto utkání komentoval. Bohužel jsme ten zápas ztratili.

Petr Vampola konečně skóroval, na výhru to bohužel nestačilo.
Náskok jste přitom měli už čtyřbrankový. Co se pak stalo, kde je potřeba hledat příčiny?
Vůbec nevím, co k tomu mám říct. Stalo se nám to už potřetí a musím přiznat, že jsem ještě takový zápas nezažil, abychom vedli 6:2 v polovině a nakonec prohráli 6:7. Nerad bych to hodnotil a, jak říkám, nevím, co k tomu říct.

Přitom máte kvalitní mužstvo, které by nemělo mít s takovými situacemi problém...
Budu se opakovat, ale nedokážu pochopit, co se právě stalo. Jak říkáte, tým máme kvalitní a máme tady kvalitní hráče. Budu nad tím, jako každý v kabině, teď přemýšlet, ale je to škoda.

Co vám na to řekl kouč Hynek po zápase?
Zatím se nic neříkalo. Každý přemýšlí nad tím, jak to utkání zvládnout a nezkazit to takhle. Musíme dát hlavy nahoru, je spousta zápasů před námi. Na jednu stranu mám dobrý pocit z toho, že máme kvalitní celek, ale na druhou stranu jsou tam takovéto chyby, ke kterým nevím, co říct.

Bereš si teď osobně z toho utkání nějaké pozitivum?
Když to vezmu osobně, tak musím přiznat, že se zápas od zápasu cítím lépe a lépe. Dnes jsem dal při prvním střídání gól, při dalším jsem se dostal do úniku, takže jsem se začal cítit výborně. Momentálně se ale nekoukám na sebe. Přemýšlím, co děláme jako tým špatně a takhle ty náskoky ztrácíme. V kabině si řekneme, jak to změnit, máme na to do pátku.

Není to hodně o psychice?
Nevím, jestli bych to takto nazval. Sám jsem si něčím už prošel, a tak se snažím být psychicky v tomto silný a jít zápas od zápasu.

Petře, díky a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR