Andrej Podkonický ve druhém čtvrtfinále pod lupou

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Před utkáním jsme si řekli, že se zaměříme na Andreje Podkonického, který si pamatuje obě památné série Bílých Tygrů se Slávií. Slovenský forvard toho v zápase příliš neodehrál, přesto byl u všeho důležitého.

Momenty Podkonického v zápase

1:00 - Poprvé se objevuje v zápase na ledě. Na křídlech má Milana Bartoviče a Miloslava Hořavu.

11:46 - Po malé šťouchané s Lukášem Endálem odchází spolu se slávistickým útočníkem na trestnou lavici a dostává menší trest za hrubost.

12 ran, přesně tolikrát trefil Andrej Podkonický ve rvačce Jiřího Doležala.

14:25 - U mantinelu vyhrává čistě osobní souboj proti Petru Klhůfkovi, když ho namáčkne na mantinel a pokusí se vyhodit puk z pásma.

14:40 - Blokuje střelu Kolaříka od mantinelu a Marek Pinc nemusí zasahovat.

18:25 - Je členem přesilovkového komanda v závěru první periody a nakonec se podílí i na brance. Snaží se před brankou tečovat a stínit Robertu Slipčenkovi. Možná právě proto vyrazil slávistický brankář střelu Milana Bartoviče pouze na hůl Miloslava Hořavy, který doklepl puk do branky – 2:0.

36:11 - Odchází podruhé v zápase na trestnou lavici za sekání.

43:14 - Z vlastního obranného pásma najde na druhé straně kluziště křížným pasem Milana Bartoviče, který napálí svou střelu švihem do lapačky Roberta Slipčenka.

47:38 - Naposledy se zapisuje Andrej do zápisu o utkání. Jiří Doležal fauluje ve středním pásmu Petra Nedvěda kolenem a hráč s číslem „41“ jde mstít svého kapitána. Slávistický hráč se zpočátku nechce vůbec prát, ale slovenský útočník okamžitě shodí rukavice a donutí červenobílého borce k pěstní výměně. Po pár ranách se hostující hráč skácí k zemi a na body vyhraje jasně Andrej Podkonický. Z duelu si odnese jen malý šrám a sundaný dres. Bez několika částí výstroje se okamžitě vydávává do kabiny.

Statistiky ze zápasu

Góly:      0
Asistence: 0
Body:      0