Andrej Podkonický: Kluci odehráli oslabení skvěle

Date of publication Author Michal Slavík

Recept na zdolání Karlových Varů a zisk pátého vítězství v řadě? Skvělý Pinc, kvalitní hra v oslabení a rychlé odpovědi na branky domácích. Například Andrej Podkonický vyrovnal jen 41 vteřin poté, co domácí Pech skóroval v přesilovce. „Tahle rychlá vyrovnání nám hodně pomohla,“ říká slovenský forvard v našem rozhovoru.

Andreji, co podle vás rozhodlo dnešní zápas?
Hodně nám pomohlo, že jsme vždy dokázali rychle dorovnat náskok domácích. Poté jsme sami vedli 3:2 a důležité bylo, že se nám za tohoto stavu dařilo skvěle bránit oslabení. Domácím přesilovky pomohly dostat se na koně. Naopak my jsme se prakticky nedostali k puku. Dvakrát jsme hráli ve třech, bylo tam i pětiminutové oslabení, ale vše jsme zvládli. Super zachytal i Marek Pinc.

Vám se podařilo bleskově skórovat poté, co domácí vedli 2:1…
Zavánělo to tam faulem, který ale rozhodčí neodpískal. Takže jsem mohl jít na branku, Sáblík si trochu poklekl, tak jsem to zkusil horem. Byl to takový šťastný gól, ale důležité je, že padl ihned poté, co domácí šli do vedení.

Andrej Podkonický v posledních zápasech našel ztracenou formu

Přesilovky jsou silnou zbraní domácích, ale dnes jste ubránili i dvě dlouhá dvojnásobná oslabení. Studovali jste jejich hru na videu?
Hru v oslabení na videu hodně studujeme, a proto je hrajeme tak dobře. Dnes nám sice domácí v přesilovce dali dvě branky, ale oslabení jsme hráli mnohem víc, takže to mohlo být horší. Kluci, kteří chodí na oslabení, to odehráli velmi dobře a jen doufám, že nám to tak půjde i v dalších zápasech.

Ve staré karlovarské hale se vám vůbec nedařilo. V KV Areně jste ale vyhráli prakticky vše. Může to být tím, že je hodně podobná vaší hale v Liberci?
Za dobu, co hraju za Liberec, jsme v té staré hale nikdy nevyhráli. Možná jsme tam uhráli jednu remízu a to jsme se těžko dostávali i za naší modrou čáru. Byl to hodně specifický stadion. Naopak tady v nové aréně se nám hraje prakticky jako doma. Ale příčinu bych rozhodně nehledal pouze ve stadionech. Vary to tu mají pěkné, jen se jim v poslední době prostě tolik nedaří.

Vyhráli jste dnes popáté v řadě. Jak to po takové sérii vypadá v kabině?
Nálada v kabině je výborná. Když se vyhrává, jde všechno hned lehčeji, člověk chodí na stadion rád. Navíc jsme opravdu dobrá parta, a to je důležité. Člověk si toho i víc dovolí na ledě. Na druhou stranu my se snažíme hrát pořád stejně naší hru. Po přestávce jsme v prvních dvou zápasech začali úplně špatně, pak jsme si ale řekli, že se musíme vrátit k našemu způsobu hry, a to nás dovedlo k současným výhrám.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR