Rozhovory

Adam Jánošík: Jsem strašně rád, že jsme gól v prodloužení vstřelili

Kolín nad Rýnem - Slovensko vstoupilo do šampionátu výhrou nad Itálií. Ta se však nerodila vůbec lehce, po vyrovnávací brance pouhou minutu před koncem zápasu rozhodl v prodloužení Čerešňák. Tygři Mário Bližňák a Adam Jánošík zaznamenali shodně jednu asistenci. Jak druhý jmenovaný zápas viděl?

Co bys řekl k utkání s Itálií?
Byl to pro nás dost důležitý zápas. Po celé utkání jsme hráli na kotouči a byli aktivnější. Itálie měla dvě šance a z obou skórovala. Bylo to pro nás strašně těžké, ale nakonec se nám podařilo v poslední minutě vyrovnat a v prodloužení urvat bod navíc.

Začátek zápasu byl z vaší strany velmi vydařený. Měli jste velkou převahu a v sedmé minutě padl první gól. Co se potom stalo?
Chtěli jsme začít aktivně. Řekli jsme si, že se chceme tlačit do brány, což se nám od začátku dařilo. Myslím si, že jsme během celého zápasu hráli docela dobře.

Pro tebe přišel taktéž velmi vydařený start zápasu. Hned jsi získal asistenci.
Nekoukám na své osobní statistiky, chtěl jsem vyhrát za tři body. Nakonec máme alespoň dva. Jsem ale samozřejmě rád, že gól padl, určitě pomohl k celkovému výsledku, jdeme dál.

Adam Jánošík se vyrovnává s porážkou

Jak moc se vám po gólu v prodloužení ulevilo. Nastavený čas může být velmi ošemetný.
Samozřejmě, že jakmile padl gól, tak se nám dost ulevilo. V prodloužení 3 na 3 jsou šance na obou stranách a jsem strašně rád, že se nám podařilo skórovat.

Ukázal zápas proti Itálii nějaké nedostatky?
Každý má nedostatky, vůbec si nemyslím, že jsme hráli špatně, právě naopak. Musíme pokračovat v naší hře, akorát nemůžeme dostávat vlastní góly.

Jak moc bude nedělní zápas s Lotyšskem důležitý?
Pro nás je začátek mistrovství velmi důležitý. Nyní jsme dohráli první utkání a zítra si rozebereme Lotyše. Každopádně tři úvodní zápasy jsou pro nás vážně velmi důležité.

Adam Jánošík ujíždí soupeři

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner