Adam Jánošík: Jako lídři se musíme s přípravou ostatních celků popasovat!

Liberec - Souboj s Pardubicemi Tygrům nevyšel podle představ. Šelmy ztratily dvougólové vedení a poprvé v sezóně navíc inkasovaly více než pět branek. „Je vidět, jak je extraliga vyrovnaná. Každý zápas může dopadnout jak vítězně, tak prohrou," řekl po závěrečné siréně zápasový střelec Adam Jánošík.

Vstřelil jsi gól, ale kvůli poslední třetině asi oslava zhořkla.
Těžko se to hodnotí, když jsme prohráli s posledním týmem tabulky. Alespoň je vidět, jak je liga vyrovnaná. Každý zápas se může jak vyhrát, tak prohrát. Na naší straně bychom příliš pozitiv nenašli, ale i taková utkání jsou.

Vedli jste již 3:1, co se stalo?
Ve druhé třetině jsme inkasovali branku na 3:2 a na začátku třetí třetiny se Pardubicím podařilo skórovat znovu. Obrátily skóre a pak již to bylo z naší strany velmi těžké. Bojovali jsme, ale nemohli jsme dát gól.

Adam Jánošík rozehrává

Věřili jste až do samotného konce, že by to ještě mohlo vyjít?
Věřili jsme stále, šli jsme do toho naplno. Bohužel se nám nepodařilo skóre zvrátit, když jsme dostali gól do prázdné branky, bylo rozhodnuto.

Stále figurujete na první příčce tabulky. Je na vás kvůli tomuto postavení vyvíjen o to větší tlak?
Jdeme od zápasu k zápasu a snažíme se vyhrát každý duel. Příliš situaci nesledujeme, samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se nám povedlo první příčku udržet. Nicméně v tuto chvíli se musíme soustředit pouze na další utkání.