A teď setnout rivala! Bílí Tygři jedou bojovat do Mladé Boleslavi

Date of publication Author

L i b e r e c – Získat další domácí vítězství: splněno. A teď zlepšit nelichotivou sérii na hřištích soupeřů! Bílí Tygři po skalpu Karlových Varů míří do protivníkova rajónu, v neděli od 17:30 se v 39. kole postaví Mladé Boleslavi.

BK Mladá Boleslav

Barážový klub? S tím už na nás nechoďte, odmítala Mladá Boleslav roli věčného účastníka bitev o přežití. Ovšem zatím její vyhlídky na lepší umístění tak nějak pokulhávají... Středočeši jsou po třech porážkách v řadě předposlední, za sebou mají už jen zbídačnou Slavii.

Boleslavský úkol č. 1: Zlepšit děravou defenzivu.

Jistě, času je ještě habaděj. Vždyť do konce základní části zbývá třináct zápasů. Neradno však následující období podceňovat. Boleslav musí zabrat. A nejlépe ihned. Připomeňme, že na předkolo play-off ztrácí před nedělním 39. kolem sedm bodů.

Slabinou mužstva je defenzíva, co do počtu inkasovaných branek jsou svěřenci koučů Františka Výborného a Marina Jelínka nejhorší v lize. V sezoně protočili už pět gólmanů, před časem přivedli do svých řad i exlibereckého beka Marka Trončinského. Jenže proměnlivé výsledky úspěchy nepřináší – v pátečním duelu s Vítkovicemi inkasovali Bruslaři čtyři góly, dvě kola předtím s Olomoucí sedm, před čtrnácti dny v Hradci Králové dokonce devět!

Kádr doplácí i na silnou marodku, která rozcupovala sehrané pětky. Respekt však stále budí stejné tváře: boleslavská ikona David Výborný, zkušený forvard Michal Broš či bývalý Tygr Tomáš Klimenta. Proti Liberci budou Středočeši těžit i ze zvýšené motivace, rivala totiž letos ještě nepřelstili. V říjnu se na boleslavském ledě radovali po nájezdech hosté, pod Ještědem pak zlomili modrobílí soupeřův odpor v prodloužení.

Útočníci:

David Výborný      32 (8+28)
Tomáš Klimenta     28 (9+19)
Milan Mikulík      24 (9+15)

Obránci:

Mitja Robar        18 (5+13)
Matěj Stříteský    17 (8+9)

Brankáři:

David Rittich    (1218 minut) 3,15 branky na zápas/úspěšnost 89,17%
Martin Růžička    (577 minut) 3,64 branky na zápas/úspěšnost 87,93%

Brankář Lašák vytěsnil poslední střelu, tu s číslem 33, do bezpečí. Na střídačce se hráči poklepávali po přilbách, bušili holemi o hrazení... Bylo rozhodnuto! Tygři v pátek vydřeli po psychické stránce nesmírně důležité vítězství: karlovarskou Energii díky trefě Tomáše Urbana přemohli 1:0 a poskočili na osmé místo v tabulce.

Ján Lašák vychytal v pátek druhou nulu v sezoně.

"Někdy se stane, že ten zápas musíte ubojovat hlavou, charakterem a srdcem," říkal brankář Ján Lašák. Za druhou nulu v sezoně slíbil synovi Playstation. "Ale hlavní je vítězství, má cenu zlata," opakoval slovenský čaroděj.

S magií by mohl na soupeře vyrukovat i v neděli, Tygři ale musí spoléhat i na ofenzivní borce. Upřímně, v útoku to z libereckého pohledu není žádná sláva. Modrobílí se v poslední době pohybují kolem průměru dvou branek na utkání.

Mužstvo tlačí pata i v přesilovkách, v nichž je Liberec ze všech týmů nejslabší. Tým na druhou stranu rozhodně nemá špatnou pozici pro atak na vyšší příčky. Cílem Severočechů je postup do vyřazovacích bojů, momentálně by z osmého místa vklouzli do nepříjemného předkola. K posunu na první "čtvrtfinálovou" pozici musí výběr kouče Rostislava Čady přeskočit dva soupeře...

Bílým Tygrům zoufale chybí úspěch z hřišť soupeřů. Pomineme-li vydřené vítězství po nájezdech na ledě utrápené Slavie, bodovala hladová smečka při výjezdu mimo své teritorium posledně 16. listopadu v Pardubicích.

Útočníci:

Tomáš Filippi       26 (11+15)
Petr Vampola        23 (13+10)
Martin Bartek       21 (10+11)

Obránci:

Radim Šimek         13 (6+7)
Martin Škoula        7 (2+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (2 008 minut) 2,24 branky na zápas/úspěšnost 92,77 %
Marek Schwarz     (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. BK Mladá Boleslav