Tiskové zprávy

Obránce Jakub Čutta se vrací do Liberce

Do 4. listopadu 2012 bude oblékat dres libereckých Bílých Tygrů urostlý obránce Jakub Čutta. Defenzivní třicetiletý bek zatím stále jedná o svém případném zahraničním angažmá, ale novou sezónu už najisto začne v české extralize jako posila Liberce. Ve hře zůstává i možnost, že Jakub Čutta setrvá ve městě pod Ještědem celý extraligový ročník 2012/2013, ale pouze v případě, že se nedomluví s některým klubem v zahraničí. Za Bílé Tygry může Čutta nastoupit už v pátek na kladenském ledě.

Obránce se vrací do Liberce po pěti letech
Rodák z Jablonce nad Nisou je odchovancem libereckého hokeje, kde nastupoval v mládežnických kategoriích. Už v sedmnácti letech ale nadějný obránce odešel do zámořské WHL a v roce 2000 ho draftoval celek NHL Washington Capitals. Za tým z amerického hlavního města si ale Jakub Čutta zahrál jen 8 utkání.

V ročníku 2006/2007 hájil urostlý bek znovu barvy Liberce a v té samé sezóně si připsal také premiérové starty v Českém národním týmu. Po vydařené sezóně si vybírá angažmá v ruském Nižněkamsku. Poslední čtyři sezóny odehrál Jakub Čutta v nejvyšší české soutěži. Působil v Karlových Varech a vloni v Mladé Boleslavi. Celkem si Jakub Čutta připsal v extralize 194 startů, ve kterých posbíral 36 bodů.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Jakub Čutta se zatím nedohodnul na svém novém angažmá v zahraničí a protože start většiny soutěží už se přiblížil, hledal jiné řešení. Když se nám naskytla tato příležitost, po Jakubovi jsme proto „sáhli“. Důvodem k tomuto kroku je i fakt, že některým našim hráčům se v přípravě tolik nedařilo. Jakub je zkušený a velmi důrazně hrající defenzivní bek, který bude pro nás přínosem i v případě, že by v Liberci působil pouze do 4. listopadu. Jako liberecký odchovanec zná navíc velmi dobře prostředí a jeho zapojení do týmu proto nebude nijak složité“

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 15:00 | U19
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec