Aktuální zprávy

Filip Pešán před play-off: Nejsme jediný favorit. Naše ambice jsou ale ty nejvyšší

Liberec - Bílí Tygři se již pilně připravují na play-off, do kterého potřetí za poslední čtyři roky vstoupí z prvního místa. Z toho plyne poměrně dlouhá herní přestávka, s kterou se Liberečtí budou muset popasovat. „Doufám, že už máme zkušenost z předchozích let a víme, jak naložit s prvními zápasy,“ svěřil se trenér Filip Pešán.

Přípravu na play-off jste zahájili ve Frýdlantu. Jak soustředění probíhalo?
Do Frýdlantu jezdíme vždy, když vyhrajeme základní část, což se nám letos povedlo. Měli jsme tam klid na práci a na tužení kolektivu.

Jako vítězové základní části jste logicky řazeni do pozice favoritů, jak to vnímáte?
Chceme vyhrát první zápas, který je ve středu. Jestli jsme favoriti nebo ne, nás nezajímá. Respektujeme to, že jsme vyhráli Prezidentský pohár, což je pro naši organizaci super. Na druhou stranu víme, že začíná nová soutěž a my chceme být připraveni.

Do play-off půjdete z prvního místa. Bude těžké tuto roli ustát?
Když jsme před dvěma roky ovládli základní část a měli sto osmnáct bodů, byla ta role jiná. Letos jsme ji vyhráli s malým náskokem, dokonce nám musela v posledním kole pomoct Mladá Boleslav. Určitě máme nejvyšší ambice, do rozhodující části sezóny ale rozhodně nevstupujeme jako jediný favorit.

Opět jste se dotkli Prezidentského poháru. Pověrčivost tedy už nehrozí?
Při mistrovské sezóně jsme se dotkli poprvé a vyhráli jsme titul. Následný ročník jsme na něj zjevně sahali málo a minulý rok jsme si nesáhli vůbec. Letos jsme se tedy dotýkali, jak to šlo.

Sledujete, kdo by mohl být vaším soupeřem ve čtvrtfinále?
Protivníka nám vybere v následujících dnech „ten nahoře“.

Můžete narazit na Mladou Boleslav nebo Zlín. Jak byste tyto týmy okomentoval?
Oba mají silný mužstvo a celou organizaci. Zlín je tým, který se dá těžko přečíst a může kohokoliv překvapit. S Mladou Boleslaví by to bylo atraktivní derby. Nevybírám si. Počkám a poté se připravím.

Jak moc je pro trenéra těžké se připravovat, když neví, na jakého soupeře?
Soustředění ve Frýdlantu jsme pojali tak, že jsme se chtěli vnitřně sami připravit na play-off. Až budeme vědět, s kým budeme hrát, začneme se na něj chystat. Zatím se snažíme utužit si věci mezi sebou.

Pauzu před vyřazovacími boji máte téměř dva týdny dlouhou. Jak moc velká to může být nevýhoda?
V letech 2016 a 2017 jsme vyhráli základní část a přes čtvrtfinále následně prošli. Ani jednou to nebylo jednoduché, ta přestávka úplně ideální není. Pokaždé jsme se s tím ale dokázali smířit a tu pauzu překonat. Doufám, že už z toho máme zkušenost a víme, jak naložit s prvními zápasy.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner