Jan Cikhart po WJAC 2018: Sedmé místo? Měli jsme navíc, musíme se poučit

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Saint John, Quispamsis/Liberec - World Junior A Challenge bývá často označováno jako neoficiální mistrovství světa kategorie U17. Českému národnímu týmu se na turnaji příliš nedařilo, první výhru si připsal až v posledním utkání se Spojenými státy americkými (2:1). Reprezentoval i tygří forvard Jan Cikhart, který si na turnaji připsal dvě branky.

Souhrnný článek o World Hockey Challenge 2018

Do semifinále jste neproklouzli. Co chybělo?
Těžko říct. Vlastně ani sami nevíme. Nejspíš taková ta bojovnost jako třeba blokování střel, nebo dohrávání soubojů.

S Rusy jste dlouho drželi krok, ve 3. třetině ale spustili kanonádu. Položil vás druhý gól a byli vážně o tolik lepší?
Bohužel myslím, že to byl až do druhého gólu soupeře zcela vyrovnaný zápas. Pak jsme dostali několik branek během chvíle a už jsme na ně nedokázali odpovědět.

Co souboj s Američany o sedmé místo? Přišla alespoň výhra útěchy.
Před posledním zápasem jsme si řekli, že bez vítězství domů nepojedeme. Dali jsme do zápasu s Američany úplně všechno a nakonec to stačilo k tomu, aby se nám ten poslední zápas povedlo vyhrát.

Jak by ses ohlédl za celým turnajem?
Celý turnaj byl určitě skvělou zkušeností. Ukázal nám všem, na čem musíme pracovat do budoucna, abychom se zlepšovali.

Překvapila tě síla soupeřů?
Upřímně řečeno ani moc ne. Věděli jsme, že nás čekají těžké zápasy bez výjimky.

Co vás po celý turnaj nejvíc trápilo?
Určitě bych řekl, že koncovka a střílení gólů. Ještě vždy, když jsme začali prohrávat o víc jak gól, tak jsme přestali úplně hrát a nebyli jsme schopni na branky soupeře odpovědět.

„Na góly určitě nezapomenu. Myslím, že jsme měli na víc"

Tobě se podařilo dát dvě branky. Jsi osobně spokojený a byly to jedny z tvých nejcennějších branek v kariéře?
Osobně jsem docela spokojený. Turnaj ukázal, kde jsou mé silné stránky a na čem naopak musím do budoucna zapracovat. Těch dvou branek si vážím. Nevím, jestli jsou nejcennější, ale určitě na ně minimálně nezapomenu.

Jak vůbec celá akce probíhala? Pro tebe asi z tohoto pohledu úplně nová zkušenost, že?
Určitě. Celá akce byla skvěle zorganizovaná. A to od příletu až po tréninky. Hráli jsme ve skvělé hale a celkově to byla skvělá a nezapomenutelná zkušenost.

Jaká byla nálada v týmu a celkově parta?
No nálada v týmu nebyla upřímně nic moc, protože jsme prohrávali. Ale jinak si myslím, že se sešla dobrá parta.

Myslíš, že jste maximálně neprodali to, na co jste měli?
Myslím si, že jsme určitě měli na lepší výsledek. Důležité bude se z toho poučit do budoucna.

Jak se těšíš zpátky do Liberce?
Zpátky do Liberce se těším, akorát budu muset dodělávat spoustu věcí do školy, na což se samozřejmě už tak netěším (směje se).

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu