Libor Hudáček: Bylo na čase se trefit, snad nyní budu pokračovat jako Michal Bulíř

Date of publication Author Jiří Sameš

Liberec – Bílí Tygři si v neděli, 14. října, připsali proti Vervě Litvínov celkově sedmou výhru v sezoně, přičemž se posunuli v tabulce Tipsport Extraligy na druhou příčku. Významným dílem přispěl k zatím poslednímu úspěchu libereckých hokejistů útočník Libor Hudáček, který zaznamenal v utkání proti Vervě za dva góly a asistenci celkem tři kanadské body.

Proti Litvínovu jste odehráli velmi povedený zápas. Jaké z něj máte pocity?
Pocity jsou určitě skvělé. Odehráli jsme super zápas. Využili jsme většinu šancí, dobře a aktivně jsme forčekovali. Soupeř udělal pár chyb, čehož se nám podařilo využít.

Zápas byl rozhodnut de facto už po první třetině. Před jeho začátkem se přitom určitě čekala vyrovnanější partie.
První třetina byla z naší strany výborná. Do utkání jsme vstoupili opravdu vynikajícím způsobem a všechno nám tam napadalo. Ačkoliv jsme ale nakonec vyhráli 5:0, myslím, že to bylo vyrovnané utkání. I oni si totiž dokázali vypracovat několik dobrých šancí, aby mohli skórovat. V bráně nás ale vždy podržel Roman Will.

Byla příprava na zápas něčím speciální? Přeci jen Litvínovu patřilo před utkáním druhé místo.
Naše příprava byla obdobná té na minulý zápas. Připravujeme se mimochodem pořád stejně. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a těžký zápas. Cílem bylo získat co nejvíce bodů, což se nám také podařilo splnit.

Určitě hodně důležitý byl první gól, který jste vstřelil vy. Jak byste popsal celou situaci?
Počkal jsem si tam vteřinu, až se bude vracet brankář zpět do brány. Využil jsem odrazu o beton a vyšlo to skvěle.

Váš druhý gól byl pak velmi pohledný.
Ano. Dostal jsem moc pěknou přihrávku od Jakuba Valského. Viděli jsme pár záběrů z NHL, ve kterých figuroval David Pastrňák a jeho spoluhráči. Možná jsme se od nich něčemu přiučili. (smích)

Celkově tedy v zápase od vás dva góly. Může vám to pomoci do další fáze sezony?
Bylo docela na čase, abych se trefil. Jsou zápasy, ve kterých máte štěstí v koncovce. Naopak jsou i zápasy, ve kterých vám to tam nepadá. Nyní doufám, že se mi podaří střeleckou formu udržet. Bylo by určitě skvělé pokračovat třeba jako Michal Bulíř.