První domácí zápas nové sezony! Pod Ještěd v neděli zavítají Pardubice

Date of publication Author Jiří Sameš

Liberec – Čekání je u konce! Bílé Tygry čeká první domácí zápas nové sezony. V neděli, 16. září, přivítají tým HC Dynamo Pardubice. Úvodní buly bude přitom v Home Credit Areně vhozeno už ve 14:00!

Představení soupeře

Hokejový klub v Pardubicích byl založen v roce 1923 pod názvem LTC Pardubice. Mužstvo z Východu Čech působí v české elitní soutěži pravidelně od sezony 1993/1994, přičemž je jejím trojnásobným mistrem (2004/2005, 2009/2010, 2011/2012). Celkem má na svém kontě ale šest mistrovských titulů – třikrát také mistr Československa (1972/1973, 1986/1987, 1988/1989).

Pardubice hrají své domácí zápasy v ČSOB Pojišťovna Areně s kapacitou 10 194 diváků. Klubovými barvami jsou červená a bílá.

Hlavním trenérem Dynama je Miloš Holaň. Jeho asistenty jsou pak Otakar Janecký a Pavel Marek. Kapitánské céčko na dresu nosí bývalý dlouhodobý reprezentant, Tomáš Rolinek.

Ve vstupním utkání nového extraligového ročníku přivítali hokejisté Pardubic na domácím ledě tým HC Vítkovice Ridera, avšak prohráli 1:2. Jejich jedinou branku přitom vstřelil už po 23 vteřinách hry útočník Rolinek.

„Jeden gól v zápase je strašně málo,“ hořekoval po zápase trenér Holaň.

„Prohráli jsme proto, že jsme vstřelili pouze jeden gól,“ přidal se útočník Tomáš Svoboda.

Po zápase v Liberci mimochodem čeká Pardubice další duel v pátek, 21. září, doma s HC Vervou Litvínov.

Tygři na úvod prohráli v Plzni

Úvodní zápas sezony 2018/2019 sehráli liberečtí na ledě HC Škody Plzeň. Bohužel jej však prohráli 0:4.

Škodovka rozhodla o své výhře de facto hned v první třetině, ve které vstřelila tři branky. Postupně se za ni prosadili útočníci Vojtěch Němec, Denis Kindl a Jaroslav Kracík. Druhý jmenovaný pak skóroval ještě jednou ve 12. minutě závěrečné, třetí části.

Filip Pešán o utkání v Plzni:

„Přijeli jsme sem s nějakým plánem, ale ten se nám rozpadl v první minutě. Nedokázali jsme hrát disciplinovaně a brzy jsme inkasovali ve dvojnásobném oslabení, což nastavilo ráz první poloviny zápasu. Plzeň se dostala do laufu a my jsme nebyli schopni zachytit tempo. Ve druhé půlce už byl duel vyrovnaný, ale domácí dokázali těžit z vedení. My jsme hráli moc složitý hokej, který do začátku sezóny nepatří.“

Do branky Tygrů se na ledě Plzně postavil podle očekávání Roman Will, přičemž zaznamenal 23 úspěšných zákroků.

Nejvytěžovanějším libereckým hokejistou byl kanadský obránce Taylor Doherty, který na ledě strávil přesně 18 minut.

Vůbec nejpilnějším střelcem utkání se stal útočník Radan Lenc. Statistici mu napočítali celkem čtyři střely na bránu.

Bohatý doprovodný program zakončený autogramiádou

První domácí zápas nové extraligové sezony nabídne všem libereckým fanouškům skvělou show. Připraven je totiž bohatý doprovodný program.

Těšit se můžete na koncert zpěvačky LinaKaro či na soutěž zvanou Zlatá Tygří Trefa. Zlatým hřebem programu pak bude autogramiáda kompletního A-týmu, která by měla začít přibližně hodinu po skončení utkání. Více informací najdete ZDE.

Rozhodně si tedy nenechte úvodní domácí zápas nové sezony ujít. Začínáme v 14:00!

Bílí Tygři Liberec versus HC Dynamo Pardubice

Počet zápasů: 64
Bilance: 25 – 9 – 1 – 2 – 27
Skóre: 188:179

Poslední ostrý vzájemný zápas sehráli Tygři s Pardubicemi v úterý, 6. února, na ledě ČSOB Pojišťovna Areny. Z výhry 2:1 se přitom tehdy radovali Východočeši.

Oba týmy se ale mimochodem také utkaly v rámci přípravy před letošní sezonou. Ve čtvrtek, 26. července, zvítězili Tygři v omlazené sestavě v Pardubicích 3:0. Postupně se střelecky prosadili obránce Tomáš Hanousek a útočníci Daniel Špaček, Marek Zachar.