Hlavní je, aby náš hokej bavil diváky, ví Michal Birner

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Liberecký tým opustila řada zkušených matadorů. Michal Birner však zahraničním nabídkám odolal, zůstal v Liberci a už netrpělivě vyhlíží příští sezónu. „Kádr jsme vhodně doplnili, tak uvidíme, jak si to sedne,“ těší se.

Bílí Tygři se po mistrovské sezóně museli rozloučit hned s několika velkými oporami. Někteří však nabídkám ze zahraničí odolali a pod Ještědem setrvali. Mezi nimi je i účastník mistrovství světa Michal Birner. „Většinou se nepodaří udržet celý kádr, takže se s tím musíme vyrovnat. Myslím si, že Filip Pešán sehnal velice kvalitní náhrady za kluky, kteří odešli. Teď už je to o každodenní práci a zabudování posil do týmu. To tak bývá každou sezónu. Uvidíme, jak si to sedne.“

Elitní forvard si ještě sám dobře pamatuje, jaké to je být tygří posilou. „Padla na nás velká zodpovědnost. Liberec byl tam, kde byl a od nás se toho hodně čekalo,“ vybavuje si. „Samozřejmě, i když se vyhrávalo, přišly i zápasy, které od nás posil nebyly úplně optimální. V tu chvíli nás podrželi kluci, co tu hráli déle, takže jsme pořád šlapali jako tým.“ Vantuch se s protivníky nemaže

„Vloni jsme dosáhli velkého úspěchu a všichni víme, jak hezký to byl pocit. Podle mě by si to všichni chtěli zopakovat,“ tuší liberecká šestnáctka. „Určitě tady nebudeme vyhlašovat, že chceme za každou cenu obhájit titul. Hlavní je, aby se diváci nenudili a náš hokej je bavil, říká řízný útočník.

Letní přípravu pojal Michal individuálně a k týmu se připojil až na ledě. „Mám nějaký osobní plán a tomu věřím a jedu podle něho pět nebo šest let. Všude, kde jsem za tu dobu byl, jsem se na sezónu vždy připravil dobře. Mám tam podobné cviky jako kluci tady,“ popisuje první fázi letní přípravy. „Teď, když jsme na ledě, tak hodně využívám Aleše Pařeze, se kterým jsem v kontaktu, i když tady nejsem.“

Období přátelských zápasů bude pro třicetiletého hokejistu zároveň hledáním. Úspěšná lajna z mistrovské sezóny Birner-Vampola-Řepík se rozpadla a Michal si bude zvykat v jiné formaci. „Speciálně odchod Michala Řepíka nebyl moc příjemný. Všichni vědí, jak jsme na sebe zvyklí. Ale takový je hokej. Michal je výborný hráč a já mu přeji, aby se mu v Rusku dařilo. Třeba si spolu ještě někdy zahrajeme,“ uzavřel tahoun Bílých Tygrů Michal Birner.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu