Ohlasy k zápasu

Řepík gólem rozhodl, při nájezdu v poslední vteřině ale trnul: Ani jsem se nemohl dívat

L i b e r e c – Gólem čtyři minuty před koncem trefil svému týmu klíčový náskok 4:3, když ovšem Sparta v úplném závěru pátého finálového střetnutí mohla srovnat z trestného střílení vteřinu před koncem, raději se otočil a čekal na reakci diváků. "Takovou chybu nesmíme udělat," upozorňoval Michal Řepík.

Skoro celá hala už tleskala vestoje, najednou však sparťané při power play přenesli hru a útočník Jaroslav Hlinka byl v poslední vteřině při samostatném úniku nedovoleně zastavený v mezikruží. Nájezd!

"Naše zbytečná chyba. Nevím, jestli jsme o něm (Hlinkovi) nevěděli, když stál za obranou. Jánko to naštěstí dobře vychytal, ale mohlo nám to prohrát zápas," řekl dvougólový Michal Řepík.

Zažil jsi už někdy podobnou situaci?
Ne, tohle bylo poprvé. Sice jsme to přečkali, ale takovou chybu nesmíme udělat.

Co ti v ten moment blesklo hlavou?
Otočil jsem se a raději se nedíval. Jen jsem poslouchal diváky a čekal, co se bude dít.

A pak jen propukl obrovské euforii.
Jojo, euforie to byla. Vedeme 3:2, teď jedeme na Spartu a budeme se snažit to tam urvat.

Jak velkou psychologickou vzpruhou může vítězství v pátém zápase být?
Snažili jsme se hlavně doma vyhrát. Je super, že poprvé v sérii vedeme. Cítíme se dobře, ale Sparta nic vzdávat nebude. V Praze v neděli čekám podobný zápas jako teď.Dvakrát během utkání jste prohrávali a vždy dokázali srovnat. Ukazuje to na velkou sílu mužstva?
Bylo to odmakané. Chvilkami se to neodvíjelo moc dobře, protože jsme dělali malinké chyby. Ale myslím, že od druhé půlky zápasu to od nás byl kvalitní výkon.

Sparta nicméně hrála mnohem lépe než ve čtvrtém zápase. V čem vám dělala největší problémy?
Chtěli se celkově zlepšit od minula, kdy toho moc neměli. Přijeli sem a snažili se to urvat, hrají venku hodně sebevědomě. Šli po nás až do konce, naštěstí jsme to zvládli.

Svoji bodovou sbírku jsi navýšil o další dvě branky. Věříš si v play-off v koncovce hodně?
Každý hráč, když dává góly, tak má větší sebevědomí. Je to finále, na zápasy se těším a je super, že se mi daří. Teď se to ke mně dvakrát odrazilo do prázdné branky.

Jak moc blízko je titul?
Jsme od toho jeden zápas, ale poslední krok bývá nejtěžší. Musíme dobře zregenerovat a připravit se na to. Budeme to tam chtít rozhodnout.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner