Bílí Tygři Liberec

Tomáš Mojžíš: Důležité pro mě bylo, že Liberec jede podle nového funkčního systému

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Během středečního dopoledne naše mužstvo představilo svojí nejnovější posilu. Tomáš Mojžíš by měl vyztužit defenzivní řady a svými zkušenostmi pomoci Tygrům k co nejlepším výkonům. „Líbí se mi zdejší systém, roli však hrálo mnoho faktorů," prozradil mistr světa z roku 2010.

Během středečního dopoledne byla představena nová posila Bílých Tygrů, bek s bohatými reprezentačními zkušenostmi Tomáš Mojžíš. „Tomáš splňuje ty nejpřísnější atributy. Je kreativní, skvěle bruslí, umí dobře vystřelit a má zkušenosti. Doufám, že bude klub reprezentovat stejně dobře jako letní posily," charakterizoval českého reprezentanta Filip Pešán.

„Líbí se mi zdejší herní systém. Myslím, že to, jak zde změnili systém práce, má hlavu a patu. V Liberci se nejede podle starého a zaběhlého systém, jenž nefunguje. To byl také jeden z důvodů, proč jsem přijal nabídku. Myslím, že Liberec jde správný směrem a stačí jen vydržet," ví Tomáš Mojžíš.

O přestupu však nerozhodovaly pouze schopnosti, ale i velmi důležitá povahová stránka: „U všech hráčů, kteří přicházejí řešíme i povahovou stránku věci. Tomáš je výborný kluk, o jeho působení v ostatních klubech a týmovém duchu máme jenom ty nejlepší reference. Kluci, kteří s ním hráli, za něj dávají ruku do ohně," hodnotil Filip Pešán.Naposledy mistr světa z roku 2010 působil ve finském celku TPS Turku, odtud však zamířil okusit českou extraligu, v níž doposud nasbíral pouhých patnáct startů za pražskou Spartu a pardubické Dynamo. „Porovnat finskou ligu a českou extraligu nemohu. Každá z nich má něco do sebe. Pro mě je kupříkladu extraliga velmi obtížná a respektuji ji. Myslím, že to pro mě ze začátku nebude vůbec jednoduché, ale věřím za na tom zapracuji a bude to v pořádku."

Obránce se severočeským celkem trénuje od středy a v pátek odcestuje ke svému prvním extraligovému zápasu s Tygrem na hrudi na led brněnské Komety. Oblékat bude trikot s číslem 4. „Když jsem v osmnácti letech odešel do Ameriky, tak jsem vyfasoval číslo 4. Dařilo se mi, podepsal jsem kontrakt v NHL, a proto jsem si ji na farmě vybral znovu. Od té doby vždy, když je volná, tak si si ji vezmu," prozradila na závěr nejnovější liberecká posila.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

NAD(H)LED | Nicol Lucák Čupková: Dříve se hráčky v Rusku klidně popraly v kabině o přestávce

Nejnovější články

Chcete originální dres s vlastním jménem před Vánoci? Šanci máte již pouze dnes

Liberec na ledě Motoru padl

Nad(h)led #25: Mládežnická trenérka Bílých Tygrů, ale také olympionička Nicol Lucák Čupková

Z našeho fanshopu

Šála fashion šedá BTL

350 Kč
Koupit

Peněženka šedá s logem

195 Kč
Koupit

Povlečení Jednou tygr, navždy tygr

1250 Kč
Koupit

Poukaz dárkový 500 Kč

500 Kč
Koupit