Zahraniční angažmá pro Pešána. Trénovat bude ve Švýcarsku

Date of publication Author Redakce

Liberec - To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se stává skutečností. Bývalý kouč Bílých Tygrů a národního týmu Filip Pešán bude trénovat ve švýcarské nejvyšší soutěži. Smlouvu nakonec podepsal s klubem HC Ajoie.

Organizace HC Ajoie, která působí ve městě Porrentruy v kantonu Jura, má za sebou první sezonu v elitní švýcarské soutěži National League A po 28 letech. Klub se v ní umístil na posledním místě nesestupového ročníku. V únoru nejprve odstoupil z funkce hlavního trenéra Kanaďan Gary Sheehan, kterého dočasně nahradili v trenérském tandemu sportovní manažer Julien Vauclair a kouč juniorky Frédéric Rothen. S koncem sezony klub hledal nového trenéra a volba padla právě na Pešána, pro kterého se jedná o první zahraniční angažmá.

Pešán podepsal smlouvu na dva roky a je teprve čtvrtým českým koučem ve švýcarské nejvyšší soutěži, prvním po 13 letech. Tím posledním byl shodou okolností Rostislav Čada, kterého Pešán v roce 2015 nahradil na střídačce libereckých Bílých Tygrů. Čtyřiačtyřicetiletý trenér už zná i složení svého realizačního týmu. Jedním z jeho asistentů bude legendární finský obránce a účastník 15 světových šampionátů Petteri Nummelin.

Nejnovější video

NAD(H)LED | Jakub Ševčík: I přes handicap žiju aktivně. Skákal jsem padákem a stoupal na Mont Blanc