Rostislav Marosz o své první trefě: Snad se to „odšpuntuje“ a začne to tam padat

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Liberecké šelmy zaznamenaly v přípravě na nadcházející ročník extraligy svůj první triumf, když finské KooKoo porazily těsně 3:2. „Každá výhra vám dodá sebevědomí, proto jsme k tomu přistoupili s velkou vážností,“ svěřil se po zápase Rostislav Marosz.

V přípravě jste si připsali první vítězství, jak bys utkání zhodnotil?
Kouvola byla velice kvalitní soupeř. Chtěli jsme vyhrát, protože každá výhra vám dodá nějaké to sebevědomí. Moc těch zápasů nemáme, takže jsme k tomu přistoupili s velkou vážností a jsme rádi za výhru.

KooKoo je velmi netradiční protivník, co bys o něm řekl?
Je super, že jsme si mohli proti Finům zahrát, hodně jim to jezdilo. Podle mě to byl kvalitní zápas. O to víc si ceníme toho, že jsme ho zvládli.

V přípravě máte jen zahraniční soupeře, co na to jako hráči říkáte?
Musíme se připravit na naši soutěž. Že hrajeme proti týmům ze zahraničí, je takové zpestření a já to jen kvituji.

Trenér Patrik Augusta po minulém utkání s Novokuzněckem říkal, že příště bude potřeba se více soustředit na obranu. Jak se vám to proti KooKoo dařilo?
Utkání s Novokuzněckem jsme si víceméně prohráli sami, kdy jsme propadávali a poskytli soupeři šance. Něco jsme si k tomu řekli a upozornili jsme na věci, které jsme dělali špatně.

V zápase se vám povedly přesilovky, věnovali jste jim na tréninku zvýšenou pozornost?
Zkoušeli jsme je a první přesilovková formace z toho nakonec vytěžila dvě branky. Sehráli to parádně.

Dal jsi svůj první gól v tygřím dresu, jak se ti zatím pod Ještědem líbí?
Je to tu super. Je paráda, že mi to tam konečně spadlo, předtím už jsem tam několik šancí měl. Snad se to „odšpuntuje“ a bude mi to tam padat dál.

Nejnovější video

NAD(H)LED | Nicol Lucák Čupková: Dříve se hráčky v Rusku klidně popraly v kabině o přestávce