Realizační tým

"A" TÝM

Hlavní trenér Asistent trenéra Trenér brankářů


Filip Pešán


Karel Mlejnek


Martin Láska
Videokouč Kondiční trenér Development coach


Aleš Vladyka


Aleš Pařez


Jan Ludvig
Vedoucí týmu Kustod Kustod


Tomáš Krupka


Jan Plodek


Aleš Vála
Fyzioterapeut Fyzioterapeut Lékař


Tomáš Krámský


Mgr. Daniel Obyt


MUDr. Dušan Morman
Lékař Skaut mládeže


MUDr. Roman Mizera


Vladimír Čermák

Profily trenérů

Filip Pešán

Filip Pešán

Filip Pešán strávil většinu své hráčské kariéry v dresu Stadionu Liberec později pak Bílých Tygrů. Mezi jeho výraznější hokejové úspěchy patří stříbrná medaile v dresu české reprezentace na zimní univerziádě v Innsbrucku v roce 2005. Poslední momenty svého aktivního působení u hokeje Pešán strávil v druholigovém Jablonci či Benátkách nad Jizerou.

Trenérskou kariéru zahájil Pešán v ročníku 2005/2006, kdy působil u mládežnických celků a jako asistent u extraligové juniorky. V létě 2006 zamířil v rámci svého postgraduálního studia na UK FTVS na roční trenérskou stáž do Kanady, kde byl členem realizačního týmu univerzitního mužstva X-men STFX. S tímto celkem postoupil až do závěrečných bojů o univerzitního mistra Kanady.

Po návratu ze zámoří se mladý trenér znovu ujal koučování libereckých mládežníků. Zlom v jeho trenérské kariéře nastal v roce 2009. Když byl od A týmu Bílých Tygrů odvolán trenér Dušan Gregor, dostal šanci právě progresivní Pešán. Ve 30 letech se tehdy stává vůbec nejmladším koučem české extraligové historie. Liberecký tým se pod Pešánovým vedením vyhnul baráži, ale skončil už v předkole play-off. V následující sezóně angažovali Bílí Tygři zkušeného Jiřího Kalouse a s Filipem Pešánem v roli asistenta vytvořili na další tři roky sehrané duo.

V exraligovém ročníku 2012/13 sice Filip Pešán i nádále zůstává v roli asistenta hlavního kouče, ale Jiřího Kalouse nahrazuje Marian Jelínek. Tygrům se ovšem nedaří a tak se v listopadu 2012 Filip Pešán znovu posouvá do role hlavního trenéra. Ani pod jeho vedením ale nepřichází žádaný herní vzestup a Pešána po třech měsících nahrazuje Pavel Hynek.

V sezónách 2013/2014 a 2014/2015 Filip Pešán zastával funkci hlavního trenéra prvoligových Benátek, kde se mu i s mladým týmem dařilo a dovedl jej do play-off. Spolu s angažmá v Benátkách je Filip Pešán rovněž hlavním trenérem reprezentačního výběru hráčů do devatenácti let.

Na sklonku základní části extraligového ročníku 2014/2015 byl Filip Pešán znovu jmenován do funkce hlavního trenéra A týmu Bílých Tygrů. Stalo se tak po nečekaném odstoupení Rostislava Čady. Staronový kouč opět zvládnul záchranářské práce a byť nedovedl tým do předkola play-off, mohli Bílí Tygři do play-out bez barážového nebezpečí. Ihned po skončení této sezóny byl Pešán ve své funkci potvrzen i pro následující extraligový ročník a navíc byl jmenován také sportovním ředitelem Bílých Tygrů Liberec. V této funkci pak v historické sezoně dovedl tým k prvnímu titulu v historii Bílých Tygrů.

O rok později s týmem zopakoval zisk Prezidentského poháru a v play-off dokráčel až do finále, v němž Tygři nestačili na Kometu Brno. Mezi trenéry si díky těmto úspěchům vybudoval značné renomé a kromě pozvánek na kempy v zámoří si vysloužil také povolání na post trenéra reprezentační dvacítky. Tu povede v sezoně 2017/18.

Filip Pešán je absolventem FTVS Univerzity Karlovy, držitelem trenérské IIHF licence „A“ a kanadského NCCP.

Karel Mlejnek

Karel Mlejnek
Karel Mlejnek začal působit jako trenér v sezoně 2007/08, kdy jako hlavní kouč vedl juniorku Karlových Varů. S tou si v sezoně 2012/13 zahrál také mezinárodní MHL, tedy juniorskou obdobu KHL. Ve stejném roce dokonce figuroval jako asistent trenéra u reprezentační devatenáctky.

Ročník 2013/14 začal jako asistent trenéra na střídačce A-týmu Karlových Varů, už 25. září se ale posunul do funkce hlavního kouče po odchodu Richarda Žemličky. Jako hlavní trenér vedl Energii také celý následující ročník. V sezoně 2015/16 se sice po příchodu Petera Oremuse přesunul na post asistenta, po krátké době se ale opět stal hlavním koučem.

Od sezony 2016/17 nahradil jako asistent trenéra Filipa Pešána dosavadního asistenta Vladimíra Čermáka, který se přesouvá do pozice skauta mládeže. Hned v prvním ročníku pod Ještědem dokráčel po zisku Prezidentského poháru až do finále play-off, v němž Tygři nestačili na Kometu Brno.

V sezoně 2017/18 ho čekají také zbrusu nové kompetence. Vzhledem k pozici Filipa Pešána u reprezentační dvacítky povede v některých utkáních tým jako hlavní kouč a znovu tak rozšíří své bohaté zkušenosti.

Martin Láska

Martin Láska
Trenér brankářů Martin Láska strávi řadu let v libereckých mládežnických týmech. V roce 2001 se dokonce jako člen reprezentačního výběru do 18 let zúčastnil MS této kategorie ve Finsku, kde skončila Česká republika čtvrtá. Ve své kariéře dále pokračoval ve druhé lize v dresu Jablonce a Slaného.

Je absolventem FTVS Univerzity Karlovy v Praze, kterou zakončil v roce 2009. Tou dobou již sbíral trenérské zkušenosti v pražské Spartě, kde působil jako trenér brankářů a mládežnický kouč. V sezoně 2009/10 byl trenérem brankářů v NSWC (North Shore Winter Club) Vancouver a následně se roku 2010 stal mládežnickým trenérem a trenérem brankářů Bílých Tygrů Liberec.

Ve své trenérské kariéře postupoval dále, až se v sezoně 2013/14 stal trenérem gólmanů tygřího A-týmu a ve stejném roce také zastával stejnou funkci u reprezentační osmnáctky. Od sezony 2015/16 se spolu s hlavním trenérem Jakubem Petrem posunul k národnímu výběru do 20 let, kde působí i nyní pod Filipem Pešánem.

Pod rukama mu v Liberci prošli mimo jiné dva brankáři draftovaní do NHL, Vítek Vaněček a Aleš Stezka. Úspěchů dosáhl i s reprezentací, když v ročníku 2013/14 bral stříbrnou medaili na MS a bronzovou na Memoriálu Ivana Hlinky, na stejném turnaji pak o rok později přidal také stříbro.

V současnosti spolupracuje s mladou brankářskou dvojicí, Romanem Willem a Alešem Stezkou, který se pod Ještěd vrátil. Krom toho má na starost také vývoj brankářů v mládežnických kategoriích.

Aleš Pařez

Aleš Pařez
Aleš Pařez začínal s hokejem v rodném Nymburce. Už ve 14 letech ale odešel do zámoří, kde postupně oblékal dresy celků amerických juniorských soutěží – Chicago Steel, University of Alaska-Anchorage, Manchester Phoenix, Milton Keynes Lightning. Patřil k výrazným talentům českého hokeje, ale kvůli vážnému zranění ramene musel hokejovou kariéru předčasně ukončit.

Od roku 2012 se Aleš Pařez plně věnuje výcviku a tréninku vrcholových sportovců (stejně jako široké veřejnosti), kteří chtějí zvýšit svou výkonnost a zároveň snížit bolest těla a četnost zranění. Mezi jeho klienty patří například hokejisté Martin Ševc, David Pastrňák nebo Jakub Vrána.

Čtyřiatřicetiletý kouči si stále doplňuje své vzdělání v institutu HHP, jehož zakladatelem je uznávaný americký fyzioterapeut Paul Chek. Od května 2015 je Aleš Pařez členem realizačního týmu Bílých Tygrů Liberec, jako kondiční kouč navíc působí i u reprezentace do 20 let.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner