Zkušenější Slavia si odvezla tři body

Date of publication Author Radek Vokál, aVAL

Stejně jako v obou utkáních na Slavii, i tentokrát dokázali Bílí Tygři svého hvězdami nabitého soupeře řádně potrápit. Liberečtí předvedli vysoké nasazení, nejlepším hráčem domácích byl brankář <b>Jan Koťátko</b>. Slávisté šli dvakrát do jednogólového vedení, Liberečtí vždy srovnali. Ve třetí třetině strhl vedení opět na strahu hostí Milan Antoš a než domácí stačili odpovědět, zvýšil tentýž hráč už na 2:4. Hanzlíkovo brzké snížení bylo poslední brankou domácích a tak Bílí Tygři prohráli potřetí v řadě. Z posledních devíti utkání jich osm prohráli, porazili jen Havířov. Zápas byl velmi nervózní a rozhodčí musel rozdat několik vyšších trestů.

, neděle 19. ledna 2003
3:5
(1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Čakajík (Kašpařík, Jiří Kudrna), 32. Plodek (V. Novák, Jan Kudrna), 47. Jiří Hanzlík (Kropáč) - 8. R. Dlouhý (M. Kopecký, Jaroš), 22. Duda (Antoš), 41. Antoš, 45. Antoš (Krátoška, Klepiš), 60. Sup (Klepiš, Krátoška). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Čakajík "trest ve hře", Krstev 10 min - Duda 5 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3900.

Koťátko - Jiří Hanzlík, Krstev, Jan Kudrna, Čakajík (43. Holub), R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, M. Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Jiří Kudrna - Hájek, Plodek, Kábrt.

HC Slavia Praha

Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák, F. Kučera, Kolařík, Graňák - Šaffer, J. Beránek, Sup - Duda, Krátoška, Antoš - Sailer, Klepiš, Tomica - Jaroš, M. Kopecký, Dlouhý - Kukla.

Hned v 1. minutě přihrával z rohu Plodek Čakajíkovi na modrou, jeho střela ale skončila vedle Málkovy klece. Čakajík byl brzy poté vyloučen za podražení, v přesilovce ale hosté Koťátka vážněji neohrozili. První vážnější šanci hostí měl v 5. minutě Kolařík, Koťátko jeho pokus vyrazil nad břevno. Na druhé straně kontroval Straka, ale trefil Málka jen do betonu. O chvíli později zazářil Koťátko znovu, když nejprve pravým betonem vyrážel šanci Beránka, poté robinzonádou zasáhl proti dalšímu pokusu hostí. V osmé minutě Koťátko vynikl proti obrovské šanci Dudy, na následující akci čtvrtého slávistického útoku už nestačil, z mezi kruhů jej střelou do protipohybu prostřelil Radek Dlouhý. V polovině první třetiny měl šanci zvýšit Krátoška po Čakajíkově špatné rozehrávce, Koťátko ale včas sklepl své betony. Na konci 12. minuty fauloval pronikajícího Nováka Kolařík a Tygři nabídnutou přesilovku dokázali využít až těsně po návratu Kolaříka na led. Kašpařík vyhrál buly, puk se dostal na modrou k Čakajíkovi a ten přesně trefil růžek Málkovy klece. To domácí nabudilo, do větší šance se ale dostali až v samém závěru první třetiny.

V úvodu druhého dějství se Slavia opět dostala do vedení. Antoš zpoza brány přihrál Radku Dudovi a ten se nemýlil - 1:2. Tygři pak nevyužili obrovskou šanci, kdy jeli dva na jednoho, stejně jako následnou přesilovou hru, během které na Málka vypálili jen jednu ránu. Pak přišla velmi rušná přesilovka hostí, při ní ale opět vynikl Jan Koťátko. V 28. minutě měla Slavia další možnost přesilové hry, během ní ukořistil puk Kropáč, Málek jej ale vychytal. Branka nepadla ani na druhé straně a tak se mohl Jan Kudrna vrátit do hry. V pěti se ale dlouho nehrálo, za podražení putoval na trestnou lavici Michal Sup. Tato přesilová hra už k brance vedla, Novák pálil od modré a Jan Plodek lehkou tečí usměrnil puk podruhé za Málkova záda. V 35. minutě Hájek poslal do nájezdu Kábrta, ten se řítil sám na Málka, zamířil do horního růžku, ale Málek proti němu vytáhl efektní semafor. Do konce třetiny ještě přišla jedna přesilovka hostí a několik šancí na obou stranách, do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Skóre se měnilo hned v úvodu třetí třetiny. Hejda pálil od modré, Koťátko vyrazil jen k Antošovi a ten se snažil puk vrátit za jeho záda. Nakonec se mu to napotřetí podařilo. Po gólu se u liberecké branky strhla hromadná bitka, ve které hráli hlavní roli Martin Čakajík a Radek Duda. Oba dva kohouti vyfasovali trest do konce zápasu a odebrali se do šaten. Tresty 2+2 dostali ještě Václav Novák a Petr Kadlec. Zatímco na ledě pokračovala hokejové bitva, nikdo netušil, co se děje v zákulisí. Radek Duda zřejmě neunesl porážku v bitce s Čakajíkem a tak ještě zašel za slovenským obráncem do liberecké šatny, kde na něj zaútočil. Vše se odehrálo mezi čtyřma očima a v zápise o utkání se o tom zmínka neobjevila.

Po bitce plály emoce i na ledě, hokejisté byli velmi nervózní a téměř v každém přerušení se hráči postrkovali. Klid ale dokázal zachovat gólman Jan Koťátko, který byl posléze za svůj výkon vyhlášen nejlepším hráčem domácích. V 45. minutě domácí gólman dvakrát zazářil proti opakované šanci Beránka, po následné buly už ale kapituloval. Krátoška našel mezi kruhy nejlepšího slávistu utkání Antoše a ten zvyšoval už na 2:4. Domácí stačili rychle odpovědět - Kropáč při rychlé akci zavezl kotouč do pásma, našel Hanzlíka a ten přesnou střelou k tyči překonal ne příliš vytíženého Málka. Tím se Bílí Tygři dostali opět do zápasu. Ve 49. minutě byl vyloučen Sup a domácí tak měli možnost vyrovnat, nedostali se ale do větší šance. Čtyři tisícovky diváků pak sledovaly rychlý hokej plný fyzických střetů, ale bez větších gólových šancí. Na domácích byla vidět velká snaha o srovnání skóre, ale nedařila se jim koncovka. K vyrovnání jim nepomohla ani vícenež minutová powerplay, kterou ukončil po několika nepovedených pokusech hostí trefit prázdnou branku až šest vteřin před koncem Michal Sup. V závěru pak ještě vyfasoval desetiminutový osobní trest Angel Krstev.