Ze Znojma opět s nadílkou

Date of publication Author Miloš Barták, Radek Vokál

Stejně jako při svém prvním zápase v jihomoravském městě vína, i nyní se Bílí Tygři vracejí zpět pod Ještěd s "plným rancem". Liberečtí nedokázali navázat na páteční zápas s Pardubicemi a zápas ztratili už v první třetině. Hned v úvodu se strhla menší přestřelka, domácí šli ve 2. minutě do vedení, <b>Jiří Kudrna</b> v 5. minutě vyrovnal, v 7. dával Uram na 2:1. Do konce třetiny domácí skórovali ještě dvakrát na 4:1 a Falta pustil do branky Koťátka. Když se v polovině zápasu opět prosadili Pucher s Uramem, bylo definitivně rozhodnuto. Tygři prohráli potřetí v řadě, Orli přerušili osmizápasovou sérii bez výhry.

, neděle 16. února 2003
6:2
(4:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Petr Kumstát (Toman, Vorel), 7. Uram (P. Pucher, Haman), 14. R. Erat (Barus), 16. Vorel (Plášek, Snopek), 32. P. Pucher (Uram), 49. Barus (Plášek, Mikulík) - 5. Jiří Kudrna (V. Novák, Kočí), 46. Plodek (Hájek). Rozhodčí: Havlík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Krstev (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4800. Střely na branku: 46:21.

Orli Znojmo

Kameš - Benák, Havíř, Snopek, Toman, Soudek, Křetinský - P. Pucher, Uram, Haman - Melenovský, Vorel, Petr Kumstát - Barus, R. Erat (41. Mikulík), Plášek.

Falta (21. Koťátko) - J. Moravec, Ovčačík, Jan Kudrna, Holub, Krstev, Kočí - V. Novák, Michal Straka, Kábrt - Rozsíval, Kašpařík, Jiří Kudrna - Víšek, Plodek, Hájek - Klimenta, Pabiška, Jech.

Poprvé po reprezentační přestávce se na domácím ledě Orli představili proti dvanáctému Liberci, kterému bez šesti opor uvolněných na hostování do jiných klubů již nešlo o postup do play off. Zato Orli potřebovali získat body, aby se vrátili do elitní osmičky. Do brány se postavil uzdravený Kameš, nastoupit nemohl Procházka, který si z Litvínova přivezl nastřelené koleno. V brance Tygrů nastoupil Pavel Falta, odchytal ale jen jednu třetinu... Trenér Jandač musel ve Znojmě oželet obránce Richarda Jireše, který hrál ve stejnou dobu za Písek čtvrtfinále play-off první ligy v nedaleké Jihlavě.

Zápas začalo Znojmo aktivně; na začátku 2. minuty pronikl soupeřovou obranou Petr Kumstát a propasíroval puk mezi betony brankáře Falty. Bílí tygři ještě dokázali na tuto branku v 5. minutě odpovědět Jiřím Kudrnou při hře čtyři na čtyři, ale pak už přešla hra do režie Orlů. V 7. minutě Uram nejprve netrefil odkrytou bránu, vzápětí však zužitkoval Pucherovu přihrávku. Na začátku 14. minuty se potom trefil Erat, o necelé tři minuty později propálil Faltu Vorel. Do konce první třetiny si Orli vytvořili ještě několik šancí, avšak žádnou z nich už nevyužili.

Do dalšího dějství nastoupil Liberec v brance s Koťátkem, kterého hned prověřil Haman. Orli již hráli uvolněně a vytvářeli si šance, soupeř ohrožoval Kamešovu branku velmi sporadicky. V 27. minutě po střele Snopka hledal Koťátko puk ve výstroji, ten však skončil mezi diváky. O dvě minuty později měl velkou příležitost změnit skóre Benák, o chvíli později Orli nic nevytěžili ze závaru před libereckou brankou. Její strážce zlikvidoval i šance Kumstáta a Pláška, na Pucherovu dorážku vyražené střely v 31. minutě už však byl krátký. Při přesilovce Liberce pálil od modré Krstev, Kameš jeho střelu i přes špatný výhled chytil a zlikvidoval také šanci Rozsívala v 39. minutě.

Ve třetí třetině pojal Liberec hru aktivněji, když se do šancí dostali Kočí a Jan Kudrna, v 46. minutě po objetí branky překonal ležícího Kameše Plodek. Nicméně Orli nenechali soupeře oddechnout a zasypávali jeho branku dalšími střelami. V 49. minutě jednu z nich proměnil v gól Barus. V 50. minutě obdržel liberecký Krstev 2 minuty za krosček a 5 plus do konce utkání jako trest ve hře za faul hlavou. Znojmu se tak naskytla neobvyklá sedmiminutová přesilovka, kterou ale nedokázali využít a sami navíc faulovali. V 59. minutě dostal hokejkou do obličeje Snopek a musel být ošetřen, vzápětí došlo ke sporné situaci, kdy se po střele libereckého hráče rozsvítilo červené světlo za domácí bránou a hlavní rozhodčí musel prohlédnout záznam videa. Jednalo se však pouze o nastřelenou tyč.

Tři body vrátily znojemský tým do postupové osmičky, naopak Tygři budou mít ještě co dělat, aby uhájili 12. pozici před dotírajícím Zlínem. To se po vysoké výhře nad Litvínovem přiblížilo už na jeden bod. V pátek hrají doma Tygři se Spartou a v neděli pak zajíždějí ke klíčovému utkání právě na zlínský led.