Základní část zakončili Tygři prohrou

Date of publication Author Veronika Kadavá, David Lukeš

L i b e r e c - Dnešním dvaapadesátým kolem hokejové O2 extraligy ukončily týmy základní část. Bílí Tygři podlehli celku Českých Budějovic 4:3. Výsledek nemění nic na umístění Tygrů v tabulce. Devátou příčkou si zajistili postup do předkola play-off. V utkání proti Mountfieldu si dva góly připsal <b>Radim Vrbata</b>. Soupeřem Liberce v předkole play-off tak budou Vítkovice.

52. kolo, čtvrtek 19. února 2009
4:3
(1:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Gřegořek (Toman, Vak),32. Gulaš (Šimánek), 47. Bílek (Mucha), 56. Veselý (Vak) - 9. Vrbata (Podkonický, Pabiška), 23. Špaček (Víšek), 30. Vrbata. Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Barvíř, Křivský. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5786. Střely na branku: 48:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek - Gřegořek, Mucha, Frolo, Vydarený, Ptáček, Sičák, Toman - Veselý, Huml, Kůrka, Melichárek, Vak, Hudec, Duda, Šimánek, Bílek, Hřebejk, Mertl, Gulaš, Ferebauer.

Leinonen (21. Fikrt) - Jareš, Modrý, Derner, Hunkes, Kolmann, Kajinek - Podkonický, Kašpařík, Vantuch, Vrbata, Blatný, Nedorost, Pabiška, Víšek, Špaček, Hruška, Jech.

První třetina začala v podání Mountfieldu hodně svižně. V prvních devadesáti vteřinách si domácí vypracovali dvě vyložené šance. Kůrka i Šimánek shodně pálili z mezikruží a shodně o vlásek minuli branku. Hra se poté zklidnila a toho využili Bílí Tygři. Na konci deváté minuty se do hezkého přečíslení pustila trojice Pabiška - Podkonický - Radim Vrbata a ostrostřelec ošlehaný NHL se nemýlil, když kombinaci na jeden dotek zakončil doklepnutím puku za bezmocného Turka - 0:1.

Inkasovaná branka Jihočechů na pohodě mnoho nepřidala. Ti se sice občas zjevili před Leinonenem, k čemuž jim pomohly i dva liberecké fauly, nicméně v nebezpečnějších pozicích se octl Turek, který zlikvidoval velké šance Podkonického a Vrbaty. Budějovičtí se nakonec přece jen dočkali. Třetí přesilovku přetavil v gól ranou od modré čáry bek Petr Gřegořek - 1:1.

Druhou třetinu začali efektivněji Tygři. Na začátku dvacáté třetí minuty se opět zblízka prosadil Daniel Špaček, když mu na brankoviště naservíroval skvostnou pobídku Jan Víšek - 1:2. Po tomto šoku se hra Mountfieldu propadla do planých rovin, čehož využili hosté. Po faulu Frola ve třicáté minutě dostal šanci k trestnému střílení Radim Vrbata a zkušeně zavěsil - 1:3.

Až budíček číslo tři domácí probral. Ti pochopili, že je i na nich, pokud chtějí proklouznout do předkola play-off, a od třicáté minuty před Fikrtem rozpoutali hotové peklo. Jejich snahu podpořil už ve třicáté druhé minutě Milan Gulaš, když se po vhazování v libereckém obranném pásmu umně uvolnil a pohotově posla touš nad Fikrtovu vyrážečku. Poté se hráči Mountfieldu střídali v zahazování vyložených šancí, navíc minutu před koncem prostřední třetiny dostali možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Ani v té se Jihočeši neprosadili a tak se štěstím do kabin odnášeli těsný náskok Bílí Tygři.

Karty před třetí třetinou byly rozdány jasně. S ohledem na přetrvávající remízový výsledek ve Vítkovicích se Mountfield musel tlačit k vítězství. Drahné minuty se mu to nedařilo, jeho hráči pálili jednu šanci za druhou. Poté, co se neujali tutovky, povedlo se domácím vyrovnat víceméně šťastným nahozením Vítězslava Bílka od pravého mantinelu, které Fikrtovi proskočilo mezi nohama - 3:3.

Budějovickým se pak naskytly dvě parádní možnosti na další změnu skóre. Severočeši šli v krátkém sledu dvakrát za sebou na trestnou lavici za technické prohřešky (příliš mnoho hráčů na ledě + zdržování hry). Mountfield však přízně osudu nevyužil. Přesto štěstěnu Jihočeši neurazili - v padesáté sedmé minutě po stupňujícím se tlaku se zblízka dorážkou prosadil Ondřej Veselý - 4:3. Svůj těsný náskok domácí už udrželi, přestože se museli v závěru bránit v oslabení, podpořeném odvoláním Fikrta z branky.