Základní část je minulostí

Date of publication Author Vojtěch Honzík, Jan Mráček

P l z e ň - Dlouhodobá část letošního ročníku skončila a čekají nás vyřazovací boje. Liberec odjel na západ do Plzně bez několika opor. Síly na play-off šetřili například Jiruš, Zíb a také Pletka. Mezi tři tyče se postavil mladík Nedvídek. Liberec se se základní částí rozloučil prohrou 8:4, když na bodový zisk nestačil ani dobrý výkon <b>Lukáše Pabišky</b>, který dal gól a na další přihrál. Liberec může být se svým účinkováním v základní části spokojen, se ziskem sta bodů je první a bude čekat na svého soupeře pro první kolo play-off.

52. kolo, úterý 20. února 2007
8:4
(3:2, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Šindel (Kracík), 13. Divíšek (Ludvík), 18. Ludvík (Divíšek), 36. Šindel (Adamský), 37. Kubalík (Vampola), 37. Fabuš (Divíšek), 51. Ludvík (Divíšek), 54. Čakajík (Ludvík) - 11. Hrach (Moravec), 20. Vaic (Novák), 26. Pabiška (Klimenta), 53. Víšek (Pabiška). Rozhodčí: Jebavý, Jeřábek - Čech, Chytil . Vyloučení: 8:10. Využití: 3:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 4114.

HC Škoda Plzeň

Málek (Hudáček) - Martinec ("J"), Čakajík, Benák, Mazanec, V. Čech, Dobrovolný, Pulpán - Fabuš, Divíšek ("C"), Ludvík - Šaffer, Kracík ("A"), Matějovský ("A") - Důras, Šindel, Adamský - Laš, Kubalík, Vampola

Nedvídek ("J") (Hnilička)- Moravec, Hrach ("J"), Krstev, Kočí, Derner, Žabka - Vaic ("A"), Šachl, Novák ("C") - Klimenta, Pabiška, Víšek - O. Hruška, Dušek, Jech - Nevyhoštěný ("J"), Pajič, Bárta ("J")

Dnešní utkání mezi Plzní a Libercem znamenalo pro domácí hokejisty poslední utkání v sezóně. Naopak Tygři, podobně jako v minulé sezóně, již mají jisté první místo po základní části O2 extraligy. Dal se tak očekávat uvolněný zápas s mnoha krásnými hokejovými akcemi. Hosté navíc před utkáním překvapili nasazením brankářské jedničky. Mladý Nedvídek dostal přednost před Milanem Hniličkou. Všeobecně mnoho hráčů ze základní sestavy odpočívalo a liberecké barvy tak hájili především mladé pušky.

První třetina

Samotný úvod utkání byl ve znamení tlaku domácích. Nejprve se v první minutě neprosadil ve velké šanci Divíšek, poté Vampola. Gólu v hostující brance se tak plzeňští diváci dočkali až v páté minutě, kdy po krásné přihrávce Kracíka zpoza branky vymetl růžek v Nedvídkově brance Jakub Šindel - 1:0! Poté dostaly oba týmy výhodu přesilové hry. Lasselsberger byl mnohem nebezpečnější, ale neprosadil se. Naopak Liberečtí si nevedli vůbec dobře, ale mladičký Petr Hrach šikovnou střelou překvapil Málka - 1:1! Hostům tak stačila jediná vážnější šance ke vstřelení branky. Domácí se však zdravě naštvali a při další početní výhodě stačilo Tomáši Divíškovi k brance pár vteřin - 2:1! V 18. minutě dostali Tygři výhodu jednoho muže v poli, ale po pár vteřinách se po rychlém výpadu dvojice Divíšek-Ludvík měnilo skóre na druhé straně, než by se zprvu čekalo. Posledně jmenovaný, po ideální přihrávce prvního centra, prostrčil kotouč mezi betony hostujícího brankáře - 3:1! Pokračující přesilovka hostí se ve chvilce ještě zdvojnásobila a po akci celé pětky se prosadil Lubomír Vaic a snížil - 3:2! Po dvaceti minutách tak poprvé v sezóně odcházeli do kabin šťastnější Plzeňští.

Druhá třetina

Prostřední třetina kopírovala tu úvodní. První minuta a obrovská šance Tomáše Divíška. Následovala početní výhoda v Plzně, ale domácí esa z rukávů nevytáhli. V šesté minutě se do samostatného úniku řítil domácí Fabuš, ale Nedvídek mu puk vypíchl. Z následné akce Liberce však udeřilo. K odraženému puku se nejrychleji dostal Lukáš Pabiška a zavěsil. Málek neměl šanci - 3:3! Plzeň tak opět promrhala dvoubrankové vedení. Po vyrovnání trochu opadlo tempo hry a diváci si mnoho hokejových krás neužily. Až pár minut před koncem se strhla mela. Nejprve hostující obraně ujel Jakub Šindel a blafákem překonal Nedvídka. Po chvilce se první extraligové branky dočkal i Tomáš Kubalík. To však ještě nebylo vše. Za dalších pár vteřin se napřáhl Peter Fabuš a na stadiónu si diváci mohli ukřičet hlasivky - 6:3!

Třetí třetina

Třetí část začala z obou stran ospale. Jestli na začátku utkání nebylo o co hrát, tak teď to platilo dvojnásob. Při přesilovce Plzně se domácí nikam nehrnuli a největší šanci si tak vypracoval Šindel ihned po vhazování. Z poklidného nicnedění vyvedli diváky až hostující Ctibor Jich a domácí Martin Adamský, kteří do hokeje vnesli svojí kulturní vložku v podobě boxerského klání. V polovině třetiny Lasselsberger potrestal zbytečný faul Krsteva po odpískání. Další z geniálních přihrávek Tomáše Divíška využita. Tentokráte prostřelil z mezikruží nešťastného Nedvídka David Ludvík - 7:3! Liberečtí se dočkali vzápětí. Odraženou střelu poslal za Málkova záda Jan Víšek - 7:4! To si ovšem nenechali domácí líbit a při přesilovce vypálil Martin Čakajík a Nedvídek lovil puk ze své sítě po osmé! Do konce zápasu zbývalo pár minut a diváci si žádali "desítku" , ale jejich přání vyslyšeno nebylo. Zápas tak skončil jasným vítězstvím Plzně, ale pro domácí tímto skončila i celá sezóna.