Vyrovnáno! Tygři otočili druhou finálovou bitvu a do Prahy pojedou za stavu 1:1

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec – Také druhý finálový zápas nabídl strhující drama a boj do posledních minut. Sparta ještě v polovině utkání vedla, Tygři ale duel dokázali otočit a po vítězství 4:2 srovnali finálovou sérii. Ta bude pokračovat v pondělí na ledě Pražanů.

F2, pátek 15. dubna 2016
(1:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 8. Valský (Vitásek), 32. Řepík (Mojžíš), 40. Radivojevič (Řepík), 59. Vampola – 10. Hamilton (Hrbas), 11. Forman (Eminger, Polášek). Rozhodčí: Šindler, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc Klimek (SPA) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2. Nejlepší hráči: Vladimír Eminger (SPA) a Michal Řepík (LIB).

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Výtisk (C) – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Krenželok, Jelínek, Valský – Stránský, Lakatoš, Špaček – Ordoš

HC Sparta Praha

Pöpperle - Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, Mikuš, Čajkovský, Kalina – Forman, Hlinka (C), Buchtele – Sabolič, Klimek, Hamilton – Netík, Dragoun, Kudrna.

Domácí před do posledního místa zaplněnou Home Credit Arénou začali velmi aktivně a Pöpperle se od úvodu musel ve svém brankovišti pěkně ohánět. Po pár minutách Tygři dostali k dispozici úvodní přesilovou hru, v níž svůj tlak ještě vystupňovali. Hned dvakrát se nebezpečnou ranou od modré čáry prezentoval Radivojevič, s oběma pokusy si ale sparťanský gólman poradil.

Co se nepovedlo v přesilovce, vyšlo v oslabení. Vitásek se podél pravého mantinelu vydal na útočný výlet, z otočky oslovil najíždějícího si Jakuba Valského a ten parádní dělovkou do horního rohu hostující klece poprvé rozvlnil síť – 1:0.

Pražané ale velmi brzy přispěchali s odpovědí. Hrbas od levého hrazení poslal puk před Lašáka přesně na hůl Curtisi Hamiltonovi, který z první velké příležitosti hostujícího celku udeřil – 1:1. Vzápětí vyrazili Sparťané do rychlého brejku, na jehož konci Pech po Netíkově nabídce orazítkoval spojnici tyče a břevna. O chvíli později už se ale celek z hlavního města radoval podruhé. Nepřesné nahození Emingera lehkou tečí usměrnil za Lašáka Miroslav Forman - 1:2. Martin Ševc na střídačce

Ve druhé části hokejisté obou týmů přitvrdili a nutno podotknout, že ofenzivních výpadů ubylo. Krátce po polovině periody však Mojžíš nalezl rozjetého Michala Řepíka, který se nijak nerozpakoval a prudce vypálil příklepem. Pöpperle si proti jeho ráně hodně povyjel, avšak kotouč mu propadl výstrojí a dokutálel se za brankovou čáru – 2:2.

Další důležitý moment druhé třetiny se odehrál pět minut před jejím koncem. Klimek, který se po souboji v předbrankovém prostoru ocitl na zemi, nožem své brusle kopl do Dernera, za což obdržel trest ve hře. Nedlouho po této situaci zvýraznil dlouhou tygří přesilovku Hrbas vyhozením puku mimo do hlediště, a tak se šelmám naskytla skvělá příležitost. Sparťané odehráli oslabení velmi dobře, už v klasické početní výhodě ale napřáhl na modré Branko Radivojevič, jehož přesný projektil zastavila až síť – 3:2.

Ve třetím dějství pravá hokejová bitva pokračovala. V obrovské šanci se před Lašákem zničehonic zjevil Pech, slovenský gólman si ale na zakončení sparťanského šikuly počíhal. Na druhé straně najížděl na Pöpperleho Vampola, který ale svižnou ranou zápěstím hostujícího brankáře neobelstil. Martin Ševc na střídačce

Na začátku poslední pětiminutovky překvapil všechny Sparťany na ledě obránce Radim Šimek, jenž se prokličkoval až do ideální pozice v mezikruží, odkud prověřil Pöpperleho. Ten pokus ofenzivního beka vytáhl mimo tři tyče. Šelmy ale i nadále zápas kontrolovaly.

V závěru utkání přišel očekávaný tlak hostujícího celku, který se o vyrovnání pokoušel se šesti bruslaři v útočném pásmu, kde bylo hodně husto. Sparťané si svou šanci vypracovat dokázali, jenže Pech s Kudrnou v těsné blízkosti Lašáka selhali. Šedesát vteřin před koncem pak Petr Vampola dovezl kotouč do odkryté brány, čímž pečetil první vítězství Severočechů v sérii. Ta se do Prahy přesune za stavu 1:1 na zápasy.

Filip Pešán
„Z mého pohledu se duel odvíjel podobně jako v prvním zápase, kdy jsme měli zpočátku vyložené šance, které jsme neproměnili. Pak jsme sice dali v oslabení branku, ale Sparta z pěti střel dvakrát skórovala a navíc dala jednu tyčku, takže její efektivita byla opravdu vysoká. Za stavu 1:2 jsme začali trošku pochybovat, jestli hrajeme správný hokej, protože jsme tlačili, tlačili a Sparta z každé šance dala gól. Pak se Jánko Lašák blýskl několika skvělými zákroky a udržel nás ve hře. Rozhodla dlouhá přesilová hra v závěru druhé třetiny. Nesehráli jsme ji ideálně, ale gólově. V závěru při nás stálo i štěstí, ale za bojovnost v obou zápasech jsme si ten bod zasloužili.“

Josef Jandač
„Neměli jsme ideální vstup do utkání, byli jsme dvakrát vyloučeni. V okamžiku, kdy jsme to ustáli a hráli první přesilovku, tak jsme hned inkasovali. Potom jsme zápas dvěma góly otočili a v první třetině jsme byli velmi efektivní. Myslím, že ve druhém dějství jsme měli sehrát lépe početní výhody, ve kterých jsme mohli soupeři odskočit na dva góly. Naopak jsme svou vlastní hloupostí a nedisciplinovaností dostali svého soupeře na koně, umožnili jsme mu dlouhou přesilovku, což zápas asi rozhodlo. V poslední části si to domácí dobře hlídali, ale při power play jsme netrefili prázdnou bránu. Zápas z naší strany nebyl ideální, ale byl hratelný. Přesto si myslím, že Liberec byl o chloupek lepší.“

F2, pátek 15. dubna 2016
(1:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha