Výhra v přípravě 5:2 nad Vrchlabím

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Bílí Tygři zvládli další přípravný zápas před novou sezonou, když porazili Vrchlabí 5:2. Hosté nepodali špatný výkon, ale Tygři si až na zaváhání ve druhé třetině hlídali průběh zápasu a zaslouženě vyhráli. O vítězství rozhodli především přesilové hry, Tygři totiž dokázali využít hned čtyři početní výhody.

přát., čtvrtek 30. srpna 2007
5:2
(1:0,2:1,2:1)

Branky a nahrávky: 13. Novák, 30. Kašpařík (Kočí, Klimenta), 31. Plodek (Jech), 51. Nedorost (Novák, Jiruš), 55. Čermák (Kašpařík, Nedorost) - 28. Vantuch (Rapač), 53. Kříž (Přeučil, Gengel). Vyloučení: 6:10, navíc Rapač (Vrc) 10 min. nesportovní chování. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,3:1,4:1,4:2,5:2.

Fikrt - Holub, Kolmann, Moravec, Jiruš, Rýgl, Kočí - Novák, Pabiška, Procházka - Klimenta, Plodek J., Jech - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Hruška, Dušek, Špaček.

HC Vrchlabí

Falta, od 31. Ševčík - Vyskočil, Chaloupka, Bendík, Hrach, Červa, Višňák - Bárta, Hořčička, Plodek M., - Tvrdek, Přeučil, Gengel - Kříž, Vach, Hájek - Rapač, Vantuch, Kopic.

Utkání se ze začátku hrálo v poměrně pomalém tempu a bez výraznějších šancí na obou stranách. S propagačními střelami si oba brankáři bez problémů poradili. Liberec měl poměrně brzy k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázali domácí využít. Jedinou vážnější střelu během početní výhody vyslal na Faltu obránce Holub, hostující brankář však rychlou lapačkou střelu pokryl. První branka zápasu tak padla z poměrně nenápadné situaci, když liberecký útočník Václav Novák zavezl kotouč do útočné třetiny a nenápadnou střelou od mantinelu dostal puk za Faltu. V závěru prvního dějství dostali hosté příležitost hrát dvě přesilové hry. Ani v jedné si ale nedokázali vytvořit vážnější šanci a pokusy od modré Fikrt většinou bez problémů pochytal. První třetina tak skončila 1:0.

Úvod druhé půle jasně patřil Tygrům. Falta musel čelit nebezpečným pokusům Holuba, Nováka a Jecha. Ze všech tří soubojů vyšel ex-liberecký brankář jako vítěz. Pak se naskytla Liberci možnost hrát čtyři minuty přesilovou hru po faulu Vacha. Tygrům se ale úvod početní výhody vůbec nepovedl, a naopak Vrchlabí ve vlastním oslabení udeřilo. Rapač nahodil puk před branku, kde ho usměrnil za Fikrtova záda Lukáš Vantuch. Oba hráči působí v Liberci, do tohoto zápasu však nastoupili za Vrchlabí. Domácí obdržená branka evidentně probrala a ještě v téže přesilovce dokázal vrátit vedení na stranu Tygrů Pavel Kašpařík, k němuž se odrazila střela obránce Kočího a od výstroje libereckého útočníka se dostala za Faltu. Necelou minutu po druhé brance se domácí radovali znovu. Další vyloučení hostů potrestal Jan Plodek, který dostal od Jecha ideální přihrávku a zcela nekrytý prostřelil brankáře Vrchlabí mezi betony. Hosté pak přesně v polovině utkání vystřídali brankáře a mezi tři tyče se místo Falty postavil Petr Ševčík. Ten si hned připsal několik dobrých zákroků. Po té se připomněli i hosté, průnik Milana Plodka Fikrt se štěstím zlikvidoval a kotouč, který poskakoval po brankovišti, domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

Začátek třetí třetiny příliš vzruchu nepřinesl. Až v devětačtyřicáté minutě se vyznamenal Fikrt, když zlikvidoval velkou šanci Višňáka, který se objevil sám před libereckým gólmanem. Pak však hosté hráli v oslabení pět na tři a inkasovali. Domácí si vytvořili velký tlak v útočné třetině a Novákovu ránu tečoval těsně před Ševčíkem Václav Nedorost a zvýšil už na 4:1. O necelé dvě minuty později se už ale zase radovali hosté. Při přesilové hře a dalším signalizovaném vyloučení se po střele Přeučila dostal ke kotouči Pavel Kříž a na jeho rychlou střelu z blízka byl Fikrt krátký. Hektickou pětiminutovku zakončil Leoš Čermák, který dal výsledku konečnou podobu. V přesilové hře doslova dotlačil do sítě kotouč, který po Kašpaříkově přihrávce poskakoval před hostující brankou. Pak už se utkání dohrávalo bez větších šancí a další gól už nepadl. Bílí Tygři si tak připsali další vítězný přípravný zápas, tentokrát proti Vrchlabí, které v Liberci předvedlo sympatický výkon.