Vydřené vítězství. Bílí Tygři v prodloužení přetlačili Zlín

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Hokejisté Bílých Tygrů si po pětizápasové odmlce znovu vychutnali pocit z vítězství. Ve dvaatřicátém kole porazili na svém hřišti Zlín v prodloužení. Domácí od páté minuty vedli, soupeř ale brzy vyrovnal a duel nakonec dokráčel až do nastavení. V něm rozhodl o výhře svého celku Michal Bulíř, Liberec díky jeho trefě přetlačil zlínský celek potřetí v sezoně a posunul se tabulkou vzhůru.

32. kolo, pátek 21. prosince 2012
2:1p
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Filippi, 61. Bulíř (Čutta) – 7. Honejsek (Tesařík, Veselý). Rozhodčí: Hribik, Hodek – Ondráček, Bádal. Vyloučení: 7:6, navíc Duda (LIB) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 436. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1p. Nejlepší hráči: Tomáš Filippi – Antonín Honejsek.

Pinc – Čakajík, Štich, Jánošík, Čutta, Výtisk, Vitásek, Havíř – Bulíř, Nedvěd, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, Dušek, Vantuch – R. Vlach, Galamboš, J. Vlach – T. Urban

PSG Berani Zlín

Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Kubiš – Okál, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, Čech – Fořt, Melenovský, Köhler.

Souboj celků s tabulkově odlišným postavením v prvních minutách nenudil. Úvodní příležitost si vypracoval Duda, ale z hranice brankoviště nepokořil ležícího brankáře Sedláčka. Zanedlouho se však již domácí radovali. A to dokonce při vlastním oslabení, když Tomáš Filippi sebral kotouč ve středním pásmu, nabral rychlost a v samostatném úniku pokořil gólmana.

Zlínští mohli bleskově odpovědět. Zámorský se protáhl skrz dva protihráče a v mezikruží tečoval spoluhráčovu nabídku, prudký kotouč ovšem postrčil jen do Pincovy hrudi. Vyrovnání zařídil až Antonín Honejsek. V početní převaze přesměroval ze spodní části pravého kruhu do sítě parádní Tesaříkovu nabídku.

Těsný náskok chtěl Bílým Tygrům vrátit kapitán Nedvěd, jenže selhal na pozorném Sedláčkovi. Přestože měl u branky hodně prostoru, po rychlé kličce namířil puk jen do zadního mantinelu. Krušné chvilky posléze přečkal také liberecký brankář, který už ve druhé třetině se štěstím zastavil klouzající kotouč. Po Čajánkově střele mířil puk do sítě, ale dezorientovaný gólman dokázal udržet svůj pravý beton na ledě a ztlumil protihráčův pokus.

Domácí měli následně k dispozici početní převahu v pěti proti třem, v ní ale soka nikterak neohrozili. Nebezpečněji pálil pouze Nedvěd, jehož pokus orazítkoval Sedláčkovu masku. Ze hry se poté vytratila přesnost, hráčům často uskakovaly puky. Přesto museli brankáři na obou stranách řešit několik ošemetných situací.

Hokejisté PSG ve třetím dějství soupeře přitlačili, Pinc však několika ostrým střelám odolal. Z nadějné pozice neuspěl Holík ani Fořt, ten stál metr před brankovištěm. Ovšem než si puk srovnal na čepeli, liberecký bek mu zablokoval hůl.

Ze soupeřovy aktivity se domácí brzy oklepali. Před Sedláčkem několikrát zakroužil čiperný Víšek, rozuzlení však přineslo až prodloužení. Bonusový bod zajistil Liberci Michal Bulíř, který tečoval za brankářova záda Čuttovo nahození.