Výborný výkon přinesl další body

Date of publication Author Jiří Beníšek

Výborný výkon Milana Hniličky položil základ dalšímu vítězství Bílých Tygrů, nejpovedenější byla tentokrát druhá třetina. Bílí Tygři v ní skórovali třikrát a z tohoto úderu se už Jihlava nevzpamatovala. Po dvou odehraných kolech má Liberec plný počet bodů a impozantní skóre 10:3. Plná Svijanská aréna byla svědkem kvalitního utkání.

4. kolo, neděle 19. září 2004
5:1
(1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Podkonický (Duben), 24. Tomajko (Rataj), 28. Plodek (Procházka), 38. Moravec (Kotalík, Vrbata), 52. Rataj (Čermák) - 47. Malena (Mareš). Rozhodčí: Venglář - Čech, Machálek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváci: 4438.

Hnilička - Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Klimenta, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Vrbata, Kotalík, Nedorost.

HC Dukla Jihlava

Hronek - Ficenc, Zajac, Punčochář, Malena, Kuchyňa, Buzek, Devečka, Dobrovolný - Padělek, Bakus, Rytnauer - Hlouch, Vala, Jantovský - Čachotský, Mareš, Altrichter - Polák, Havel, Verčík.

Začátek zápasu byl ve znamení trochu větší nervozity, než obvykle, ale rozhodčí vše nekompromisně trestali. V různých počtech hráčů na ledě měli více ze hry domácí, ale největší šanci v úvodu pak měli hosté. Hráli totiž přesilovku pět na tři, ale neúspěšně. V polovině první třetiny, když se konečně srovnal počet hráčů na ledě, udeřili poprvé Bílí Tygři. V polovině 10. minuty vystřelil od modré čáry Duben a jeho střelu šikovně tečoval Andrej Podkonický a stal se tak autorem první domácí branky letošního extraligového ročníku v dresu Bílých Tygrů. Po vstřelené brance pokračovali domácí v náporu, ale v cestě jejich snahám stál brankář Hronek, který překvapivě nahradil v sobotu skvělého a neprůstřelného Suchana. Další velkou šanci měli domácí v 18. minutě, při přesilovce rozebrali obranu hostí, ale Čermák při střele do odkryté branky trefil spoluhráče.

Druhou třetinu začali opět náporem domácí a jejich aktivita brzy přinesla ovoce. Ve 24. minutě po závaru před Hronkovou brankou se dobře zorientoval Rataj, posunul puk Tomajkovi a ten se bekhendem nemýlil. Agilně hrající domácí tým neustával v tlaku a Hronek se měl co otáčet. Ve 27. minutě vyloučil rozhodčí na obou stranách jednoho hráče, byli to Čermák a Hlouch, a méně hráčů na ledě svědčilo Liberci. Jiruš si ve 28. minutě vyjel na "výlet" až k modré čáře, tvrdě vystřelil, ale nedal. Další střelu o několik sekund později vyslal na Hronka Procházka, ale trefil ho jen do hrudi. Odražený puk ukořistil Plodek, zvýšil už na 3:0 a definitivně zlomil odpor Dukly. V dalších minutách měli domácí i nadále navrch a ve 37. minutě korunovali velmi dobrou třetinu další brankou. Dvojice "krajánků" Vrbata a Kotalík si dvakrát vyměnila puk za brankou, aby poté Kotalík nádherně našel najetého Moravce, který do prázdné branky bez problémů zvýšil už na 4:0. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

V úvodu třetího dějství zahrozili hosté, ale Hnilička byl stoprocentní. Domácí srovnali hru, ale ve 47. minutě, v době, kdy si obecenstvo žádalo pátý gól, udeřili přeci jen Jihlavští. Mareš vyhrál buly a obránce Malena vzal Hniličkovi tvrdou ranou od modré čáry čisté konto. Bílí Tygři odpověděli tím nejlepším způsobem. V 52. minutě vystřelil Čermák, puk se odrazil do rohu. Tam si pro něj zajel velmi dobře hrající Rataj, individuálně se prosadil před branku a žádaný pátý gól přeci jen vstřelil. Na začátku 57. minuty vystavil parádní semafor střele Dobrovolného Milan Hnilička a po zbytek zápasu už se hrálo v režii Bílých Tygrů. Obecenstvo jim děkovalo skandovaným a dlouhotrvajícím potleskem, Bílí Tygři zvítězili zaslouženě 5:1.