Výborný výkon podtržený nulou Willa! Tygři vedou v sérii 3:1!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Plzeň - Tygři vstoupili do čtvrtého duelu série odvážně a soupeře po většinu času přehrávali. První třetinu navíc okořenili dvěma přesnými zásahy. Vedení si následně naše mužstvo pohlídalo až do závěrečné sirény. Během této doby dalo finálnímu výsledku konečnou podobu. Liberec - Plzeň 4:0.

ČF4, pondělí 20. března 2017
0:4
(0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Svačina (Valský, Vantuch), 12. P. Jelínek (Bulíř, R. Šimek), 43. Radivojevič (Bulíř), 54. Lakatoš (Ševc, Svačina). Rozhodčí: Bulanov, Hribík – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 9:4 navíc Jánošík (LIB) + Schleiss (PLZ) 10 minut hrubost. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 14:32. Diváci: 7 028.

HC Škoda Plzeň

Machovský – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Frühauf, Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), T. Svoboda – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Preisinger, Martin Procházka – Koreis, Kracík, Hrnka

Will – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský.

Už ve třetí minutě zápasu měl na hokejce úvodní gól zápasu Valský, v úniku ale neuspěl. Kvůli zásahu dojíždějícího obránce pouze minul. Tygry neproměněná akce mrzet nemusela, o pár chvil později vybojoval hrdina předchozích okamžiků kotouč za brankou a naservíroval ho přesně na hokejku Vladimíra Svačiny. Zanedlouho se sám před Machovským zjevil Lakatoš. Ten zakončoval bekhendem, ale gólman Plzeňských situaci ustál.

Poté přišla první početní výhoda soupeře. Přesilovky rozhodly nedělní zápas, tentokrát ale Tygři první z nich ubránili. Sami navíc po vyloučení Preisingera zvýšili svůj náskok. Krásnou kombinaci zakončil z mezikruží Petr Jelínek.

V samotném závěru třetiny ještě Roman Will výtečným zásahem zneškodnil střelu Miroslava Indráka. Do kabin odcházelo naše mužstvo s vedením 2:0.

Po přestávce Tygři s aktivitou pokračovali, velkou šanci měl při rychlém přečíslení Jelínek, ale kotouč po jeho stříleném nahození na branku z pravé strany prolétl pouze těsně vedle tyče. Akci Svačiny zase zakončoval z mezikruží Šimek, proti němu se vytáhl skvělým zákrokem Machovský. Na druhé straně musel naopak zasahovat Will, jenž si po nepřehledné situaci a zblokované střele Kubalíka pokryl prostor u pravé tyče.

Horké chvilky čekaly Tygry i při přesilovce domácích po vyloučení Dominika Lakatoše. Škoda si vytvořila velký tlak, ale naplno bojující čtveřice v čele s maskovaným mužem ustála situaci bez inkasovaní branky. Liberečtí odpověděli stejnou mincí v závěru prostředního dějství, nejprve Valský zakončoval zleva při ponechané výhodě a vzápětí svou střelou z mezikruží neuspěl Bližňák.

Do závěrečné periody vstoupilo naše mužstvo rychlostní převahou a vynutilo si hned dva tresty soupeře během několika okamžiků. Přesilovka 5 na 3 byla potrestána, Branko Radivojevič si vyměnil kotouč s Bulířem a rychlou ranou nápřahem propálil z vrcholu kruhu Machovského. Po třetím gólu šelem se začala hra na obou stranách přiostřovat. Při přesilovce po krosčeku na Michala Bulíře orazítkoval svou ranou z levé strany Krenželok spojnici tyčí.

Poté si to v nefalšovaném pěstním souboji rozdali Jan Schleiss s Adamem Jánošíkem. Tygři pokračovali ve hře s velkou herní pohodou v zádech. Po dalším vyloučení domácích vypálil od modré čáry Ševc, do jeho dělovky vložil šikovně hokejku Dominik Lakatoš a bylo to 4:0 pro svěřence trenéra Filipa Pešána. V posledních minutách už naše mužstvo žádné drama nepřipustilo a oslavuje tak třetí výhru v sérii i nulu Romana Willa!

Filip Pešán
„Viděli jsme velmi emotivní a tvrdý zápas. Taková utkání do play-off patří, přičemž jsme ho odehráli výborně po taktické stránce a stránce disciplíny. V tom jsme byli lepší než domácí a zaslouženě jsme vyhráli.“

Ladislav Čihák
„Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, což se nám bohužel nepodařilo. Liberec měl dobrý pohyb, byl první na kotouči a prohrávali jsme osobní souboje. Nedostali jsme se vůbec do hry a takto to bylo po celých šedesát minut. Nevyužili jsme ani přesilové hry, které se nám v neděli dařily. Liberec byl aktivnější, lépe bruslil a byl ho plný led. To nás bohužel ne, ale určitě jsme neřekli poslední slovo. Je to play-off, 1:3 a odjíždíme do Liberce se vztyčenou hlavou. Nedáme soupeři nic zadarmo.“