Vstup do nového roku Tygři nezvládli, přemohly je Pardubice

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Bílí Tygři přivítali ve čtvrtek večer na svém ledě hokejisty východočeských Pardubic a jednalo se o jejich první zápas v novém kalendářním roce. Ten ovšem nakonec nezvládli. Pardubičtí totiž využívali své příležitosti, zatímco Tygři často troskotali na Salfickém. Úřadujícímu mistrovi tak podlehli 1:4.

36. kolo, čtvrtek 03. ledna 2013
1:4
(0:1, 0:2, 1:1 )

Branky a nahrávky: 52. Filippi (Bulíř, T. Urban) – 19. Zohorna (pen.), 21. Nosek (Kousal, Kočí), 40. Kousal (Buchtele, Benák), 58. Cetkovský (Nahodil, Semorád). Rozhodčí: Husička, Turčan – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Nedvěd (LIB) 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 237. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Nejlepší hráči: Michal Bulíř – Tomáš Zohorna.

Pinc – Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Havíř, Ulrych – Galamboš, Nedvěd, Bulíř – Duda, Filippi, Víšek – Bárta, T. Urban, Vantuch – Dušek, R. Vlach, Bortňák.

HC Dynamo Pardubice

Salfický – Benák, Vašíček, Píša, Drtina, V. Kočí, Gawryletz – Šagát, T. Zohorna, Somík – J. Veselý, Nosek, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád.

Čtvrteční utkání mezi Tygry a Pardubicemi nezačalo nijak svižně. Přesto se diváci dočkali brzké šance. Domácí kapitán Nedvěd prosvištěl po levém křídle a jeho střela zápěstím orazítkovala bližší tyč. Poté se do slušné pozice dostal hostující Šagát, avšak ani on ještě síť nerozvlnil.

Nakonec jsme se toho momentu ale dočkali. V samém závěru první periody fauloval Vantuch Zohornu a následovalo trestné střílení. To Tomáš Zohorna celkem suverénně střelou pod horní tyč proměnil.

Do druhé třetiny tak šli s nejtěsnějším možným vedení hosté z Pardubic. Záhy jej ale navýšili. Kočí nahodil od modré a několikrát tečovaný kotouč skončil za Pincem. Branka byla připsána Tomáši Noskovi, jenž se postaral o poslední a nejvýraznější změnu směru kotouče.

Zbytek třetiny přinesl liberecké šance. Ovšem Nedvěd, Čakajík i Duda se radovat nemohli, jelikož ve všech případech ztroskotali na Salfickém. Poté přišel konec třetiny a opakovala se situace z prvních dvaceti minut. Buchteleho střelu Pinc vyrazil jen na brankoviště a Robert Kousal už neměl větších potíží při zametení kotouče do branky.

Tento zásah viditelně sebral Tygrům i poslední zbytky větru z plachet. Dlouho se jim nedařil přechod přes střední pásmo, a když už ho přešli, málokdy se dostali až ke střele. To se změnilo až do poloviny třetiny. Bulíř zavezl kotouč do třetiny a shodil ho do druhé vlny. V ní jel Tomáš Filippi, po jehož švihu Salfický poprvé kapituloval, a také naposledy.

Další posun v duelu dlouho nepřicházel, dočkali jsme se ho až v závěru duelu. Tygři zkoušeli hru v šesti, čehož rychle využil Jiří Cetkovský. Ten se po vhazování zmocnil kotouče, přejel červenou čáru a střelou do středu branky dodal duelu definitivní podobu.

První zápas nového roku tak Liberec nezvládl a jeho čekání na tři body se natáhlo už na deset duelů. Stále se tak potácí v dolních patrech tabulky.