Všechny branky v tygřím derby padly v přesilových hrách

Date of publication Author Martin Merk, Kateřina Hodková, David Schlegel

Neporaženi odjíždějí hokejisté Liberce ze Švýcarska. V posledním zápase v tygřím derby remizovali s týmem SCL Tigers z Langnau 2:2, když všechny branky padly v přesilovkách. Bílí Tygři dvakrát vedli brankami <b>Čermáka</b> a Plodka, ale domácí vždy dokázali vyrovnat. Ve Wichtrachu se hrál velmi tvrdý zápas, jehož výsledkem bylo 31 vyloučených hráčů a celkem šest dvojnásobných přesilovek. Stínem zápasu bylo zranění mladého obránce Ladislava Šmída v první třetině. Celková bilance Liberce na švýcarském turné je tedy dvě vítězství a dvě remízy.

přát., sobota 14. srpna 2004
2:2
(0:0, 1:2, 1:0)

Branky a přihrávky: 33. Meier (Monnet), 41. Širjajev (Steiner) - 25. Čermák (Tomajko), 37. Plodek (Holub). Rozhodčí: Reiber - Küng, Popovic. Vyloučení: 14:16 plus Jiruš na 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 1070.

SCL Tigers (Langnau)

Hirsch (náhradník: Dan Rüfenacht) - Astley, Sutter, Heward, Širjajev, Stettler, Tschanz, Aegerter - Steiner, Savoia, Murovic - Lakhmatov, Monnet, Meier - Sigrist, Fröhlicher, Marcel Moser - Stephan Moser, Adrian Gerber, Thomas Rüfenacht.

Falta (náhradník: Hnilička) - Holub, Jareš, Krstev, Duben, Šmíd, Jiruš, Ovčačík, Rygl - Tomajko, Rataj, Čermák - Plodek, Novák, Procházka - Klimenta, Vampola, Víšek - Jech, Pabiška, Šulc.

Celkem 1070 diváků mělo možnost vidět souboj dvou kvalitních týmů - českých a švýcarských Tygrů. Ti čeští měli mírnou převahu, působili techničtějším dojmem, Švýcaři naopak hráli spíše silovější pojetí hokeje. Postupně se začala na hostech trochu projevovat počínající únava z náročného programu, hra byla navíc velice kouskovaná řadou faulů, takže kvalita hry trochu upadla. Hlavní rozhodčí Brent Reiber však fauly důsledně trestal a tak byla trestná lavice téměř pořád plná. Na obou stranách bylo k vidění po několika šancích, ale na branky se muselo čekat do druhé třetiny.

Skóre otevřel při vyloučení Thomase Rüfenachta Leoš Čermák, který využil nepřesné přihrávky jednoho z domácích obránců, vylákal Coreyho Hirshe ven z branky a zasunul puk do odkryté branky. Téměř vzápětí mohl vyrovnat Bernie Sigrist, ale sám před brankou ztroskotal na Pavlu Faltovi. Dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz Milan Hnilička byl tentokrát úplně klidný na střídačce. Dobré šance pak promarnili na liberecké straně Stanislav Procházka, na druhé straně pak Jamie Heward. Domácí vyrovnali v závěru přesilové hry, kdy na trestné pykal obránce Holub. Střelcem branky byl Trevor Meier. Již za tři minuty však byl vyloučen Švýcar Steiner a Milan Plodek poslal Tygry s přízviskem Bílí znovu do vedení.

Do závěrečné třetiny vstupoval Liberec oslabený a těsně před tím, než skočil Miroslav Duben na led, napřáhl skoro dvaačtyřicetiletý ukrajinský reprezentant Valerij Širjajev a vyrovnal. Přes časté vylučování se už stav do konce zápasu nezměnil. Není bez zajímavosti, že k vidění byla celkem šestkrát přesilová hra pět na tři. Ani jedna dvojnásobná výhoda však nebyla využita. Zatímco se čeští Bílí Tygři hned po zápase vracejí domů, švýcarští Tygři se brzy opět ve Wichtrachu střetnou s ruským celkem Lada Togliatti.