Vošvrda zvládl nájezdové drama a vybojoval pro Tygry dva body.

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Další kolo Tipsport extraligy zavedlo Tygry daleko na východ, do Zlína. Nečekal je vůbec lehký zápas, Berani jsou na tabulce na šestém místě, což není od libereckého celku moc daleko. Po pěkném startu ve Zlíně, když skóroval Vak, se ale Moravanům podařilo otočit skóre. Klimenta stačil do konce zápasu vyrovnat a proměněné nájezdy Kudrny s Hořavou a odolnost Tomáše Vošvrdy pomohly Tygrům získat dva body.

27. kolo, pátek 03. prosince 2010
2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Leška (Linhart), 16. Kubiš - 8. Vak (Derner), 45. Klimenta (Výtisk, Hořava), rozhodující nájezd Kudrna. Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Diváci: 3 626. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák.

Vošvrda - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.

Utkání začalo mírným tlakem Tygrů, kteří v prvních pár minutách ovládali kluziště. Po neúspěšné první přesilovce se ale ke kormidlu dostali domácí. I přesto to byli právě Tygři, kdo se jako první dostal do vedení. Po Dernerově asistenci proměnil mírné nahození Tomáš Vak, který tedy otevřel skóre utkání – 0:1.

O necelé dvě minuty později se začali radovat domácí fanoušci, když srovnal po pěkné kombinaci s Linhartem Petr Leška - 1:1. Ve zbytku třetiny se hrál vyrovnaný hokej, větší šance si ale vybudovali pouze domácí. V patnácté minutě se v přečíslení dva na jednoho řítili na liberecou branku Holík a Balán, dobrá práce liberecké obrany je ale dokázala zneškodnit. V osmácté minutě zahrozil Grof, jehož jedovatou střelu vyrazil Vošvrda ramenem se štěstím. Zbylé dvě minuty proběhli v lehké nadvládě Tygrů, žádnou větší šanci ale nepřinesly.

Druhé dějství opanovali od začátku domácí, v sedmadvacáté minutě trefil Michal Důras tyčku Vošvrdovy branky. Polovina zápasu přinesla menší, ale pouze chvilkový zvrat, když Nedvědovu dorážku dokázal zastavit Jakub Sedláček. Vošvrda musel také předvézt zákrok, proti Sivákovi.

Zlínští se poprvé dostali do vedení až v šestatřicáté minutě. Pavel Kubiš se jako jediný zorientoval ve skrumáži před brankou a rozhodčí gól po dlouhém přezkoumávání videozáznamu uznali – 2:1. Tygři ale toužili po rychlé odpovědi, jelikož ale Trončinského dělovku zlikvidoval Sedláček, nic takového se nekonalo. Zbytek třetiny se dohrál v emotivním rázu, rozhodčí museli hned dvakrát vylučovat za hrubost.

Do třetí třetiny sice vstoupili mírně aktivněji domácí, Tygři byli ale nakonec ti, kteří skórovali. Tomáš Klimenta vyrovnal po Výtiskově přiklepnutí dělovkou pod břevno – 2:2. Hned poté se předvedl Vošvrda, který v nejistě situaci vyrazil střelu Köhlera. Ve zbytku třetiny bylo jasně vidět, že oba týmy chtějí do prodloužení, snahy domácích Švrčka a Siváka a libereckého Výtiska skončily neúspěchem.

V prodloužení si první důležitou akci připsal Ivan Rachůnek, který se prezentoval nádherným průnikem skrz střední pásmo a nebezpečnou střelou na Vošvrdu, který dokázal zareagovat. Pár sekund před koncem prodloužení ještě obraně Tygrů zatopili Grof a Balán, s jejimiž střelami si ale také poradil skvělý Vošvrda.

Na první nájezd se postavil Kudrna, který ho také neomylně proměnil. Hamrlík Vošvrdu nepřekonal, liberecký brankář vykopl puk betonem. Protože Hořava ve druhém kole také nezaváhal, Petr Leška musel skórovat a udržet Berany ve hře. Vošvrda ale situaci zvládl a vyhrál utkání pro Tygry – 2:3.