Vlachův hattrick nestačil juniorům k vítězství

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Tygří juniory čekal první domácí zápas v sezoně, do kterého vletěli jako ofenzivní tornáda, když s výraznou pomocí navrátilce Jaroslava Vlacha vstřelili plzeňským Indiánům hned pět branek. Soupeři se ale jen tak nedali a poté, co zápas šel do samostatných nájezdů, ukořistili cenné vítězství.

3. kolo, čtvrtek 15. září 2011
5:6sn
(3:2, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Morong (Hloušek), 16. Vlach (Morong), 19. Hloušek, 31. Vlach (Šimek, Jánošík), 57. Vlach (Šimek, Jánošík) - 2. Mainer (Schleiss, Pacanda), 20. Sedláček, 23. Sedláček (Petruška, Růžička), 32. Petruška (Sedláček), 48. Růžička (Petruška), 65. Růžička. Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7, navíc Pašek (PLZ) a Bednár (LIB) do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, Sedláček (PLZ) 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku a Špaček (PLZ) do konce utkání za hrubost. Využití: 4:1. Diváci: 145. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.

Jelínek (na sam. nájezdy Alexa) - Bednár, Pícha, Jánošík, Procházka, Kedršt, Hloušek, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Jelínek, Krucký, Vlach, Pravda, Šimek, Lyzák, Urban, Frk, Mulač, Alexa.

HC Škoda Plzeň

Brabec (od 19.Polívka) - Houfek, Ruprecht, Růžička, Slavík, Němec, Špaček, Pejchar, Sedláček, Schless, Mainer, Váchal, Petruška, Noga, Pacanda, Poul, Polívka, Varačka, Blumentrit, Pešek, Vizinger, Hájek.

Liberecká Tipsport arena prožila v této sezoně první zápas juniorské NOEN extraligy, ve kterém se Tygrům do cesty postavili plzeňští Indiáni. Ti nejspíš už před zápasem zamýšleli pochutnat si na chutném mase velkých šelem a už ve druhé minutě se dostali do vedení, když se prosadil Petr Mainer - 0:1. O tři minuty později ale bylo po vedení, jelikož celkem rychlou odpověď zajistil rozjetý David Morong - 1:1.

V první třetině padly ještě další tři branky. V šestnácté minutě skóroval navrátilec z Western Hockey League Jaroslav Vlach - 2:1. Netrvalo dlouho a necelé dvě minuty před koncem třetiny vedení zvýšil Karel Hloušek - 3:1. Ale Indiáni přišli ještě s rychlejší odpovědí, než kterou našel dříve ve třetině Morong a o necelou minutu později se dostali zpět na rozdíl jediného gólu. Střelcem branky byl zkušený Pavel Sedláček - 3:2.

Druhá třetina přinesla kromě tří branek také pár ostrých zákroků, které skončily tresty do konce utkání. V přesilovce 5 na 3 se krátce po začátku dějství trefil opět Pavel Sedláček, který tak vyrovnal skóre zápasu na 3:3. Bitva ale pokračovala a osm vteřin po přesné polovině zápasu domácí poslal zpět do vedení Jaroslav Vlach - 4:3. Indiáni ale ani nyní nezaháleli a našli rychlou odpověď - tentokrát vyrovnání po minutě a sedmi sekundách zajistil Patrik Petruška, jehož jméno se již několikrát objevilo v drese plzeňského áčka - 4:4.

Ještě před polovinou třetí části zápasu se plzeňští podruhé dostali do vedení. Brankáře Jelínka překonal bek s extraligovými zkušenostmi Dan Růžička - 4:5. Tygři se ale vzdát nechtěli a tři minuty a pár vteřin před koncem utkání vyrovnal Jaroslav Vlach, který také dokonal svůj první hattrick sezony - 5:5.

Zápas šel nejprve do prodloužení, které ale skončilo bez branek, a tak muselo být rozhodnuto v samostatných nájezdech. Na ty se do liberecké branky postavil Tomáš Alexa, ale svou povedenou trefou o jejich osudu rozhodl obránce Dan Růžička - 5:6.