Vítězství na úvod přípravy

Date of publication Author Jan Mráček

První přípravné utkání mají Bílí Tygři Liberec za sebou, utkali se v něm s ústeckými Lvy. Utkání bylo už z několika pohledů neobvyklé. Hrálo se na čtyři dvacetiminutovky a v zápase se objevily dvě rozdílné sestavy v týmu Tygrů. Svým prvním gólem v dresu Bílých Tygrů se může pochlubit letní posila Jan Tomajko.

přát., pátek 30. července 2004
2:0
(0:0, 0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 60. Tomajko, 68. Novák. Vyloučení: 5:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 250 .

Hnilička, Falta - Jiruš, Jareš, Moravec, Hanzlík, Krstev, Ovčačík, Holub, Duben, Rýgl - Čermák, Rataj, Procházka - Vaic, Podkonický, Tomajko - Klimenta, Vampola, Rozsíval - Jech, Novák, Kříž - Šulc, Pabiška

HC Slovan Ústečtí Lvi

Sáblík, Zikmund - Vála, Drábek, Pavlas, Mazanec, Kříž, Kubeš, Staněk, Kočí, Klement, Hodek, Koudelka - Fink, Jankových, Sýkora - Kudrna, Buďa, Volráb - Tvrzník M., Śvík, Jelínek - Tvrzník D., Bašta

První "čtvrtinu" zahájili domácí velkým náporem. V prvních třech minutách se kombinací zaskvěly všechny tři útoky. Největší šanci měl Vaic, kterého rozesmutněl vynikající ústecký gólman Sáblík bravurním zákrokem. Po tomto náporu se ozvali také Lvi a byl to nakonec Milan Hnilička, který musel lovit puk ze sítě jako první. Naštěstí rozhodčí nepřehlédli předchozí hru vysokou holí, která brance předcházela, a tak gól nemohl být uznán. V následujících minutách se hodně za domácí prosazoval Tygr Leoš Čermák, který v jedenácté minutě přinutil k dalšímu skvělému zákroku Sáblíka. Na konci první čtvrtiny byla Tygrům poskytnuta výhoda přesilové hry, kterou ale nedokázali využít.

Stejně jako skončila čtvrtina první, začala i druhá, a sice vyloučením ústeckého Mazance za faul loktem. Domácí ve své druhé přesilovce vyvinuli velký tlak a ústecká obrana měla plné ruce i nohy práce, aby zabránila gólu. Tato snaha hostí vyústila v další faul. Dvě minuty za držení si šel na trestnou lavici odpykat Koudelka. Během této přesilovky se zrodily největší šance Bílých Tygrů, když nejprve ve 25. minutě trefil Ctibor Jech tyč a o minutu později měl další obrovskou šanci Leoš Čermák. Koncovka však byla největším soupeřem Tygrů. Po další čas druhé části hry se hrál urputný hokej bez hezkých kombinací, založený na bránění. Ve 29. minutě se po souboji o kotouč v rohu liberecké obranné třetiny utkali Jech a Buďa. Jejich zápolení bylo tak usilovné, že přerostlo až v osobní souboj, který rozhodčí ohodnotil na obou stranách dvěma minutami.

Třetí část hry se o něco opozdila, jelikož přišli na straně domácích na led noví hráči, včetně brankáře Pavla Falty, který vystřídal Hniličku. Tygři s čerstvými hráči na ledě se vrhli do útoku. Obrovskou šanci měl v 44. minutě Pabiška, když netrefil kotouč ze vzduchu před prázdnou brankou. O tři minuty později se za nedovolené bránění šel posadit na trestnou lavici zatím nejaktivnější hráč Liberce Leoš Čermák. Okolo jedenácté minuty třetí čtvrtiny se to před ústeckou brankou jen vařilo. Velké šance během několika sekund měli Šulc a Novák, stejně jako v předchozích případech je zklamala koncovka. V poslední minutě této části si vzal slovo Jan Tomajko a díky svému napadání v útočné třetině se dostal k odraženému puku a střídajícímu brankáři Ústí nedal šanci, když krásnou střelou vsítil první branku.

Čtvrtá část přátelského utkání začala ústeckou šancí, když se na Faltu řítil osamocený Kříž, liberecký gólman se ale vyznamenal svým reflexivním zákrokem. V čase 73:09 byl vyloučen za podražení liberecký Miroslav Duben. Přesilovka se však hostům vůbec nedařila. Díky dobrému napadání Tygrů v ústecké obranné třetině nejprve sebral volný kotouč Petr Vampola a nebezpečně vypálil. Hostující gólman si ale se střelou z bezprostřední blízkosti poradil. Jako by toto nebylo dostatečným ponaučením pro hokejisty v modrých dresech, hned po dalším napadání se do střely položil Václav Novák a vsítil druhý gól domácích. Do konce posledního dějství prvního přátelského utkání se už v klidu dohrávalo na obou stranách.