Vítěznou šňůru Bílých Tygrů utnuli Rytíři z Kladna

Date of publication Author Petr Schultz

Kladno/Liberec – Bílí Tygři nestačili v pětadvacátém kole Tipsport extraligy na Kladno, kterému podlehli fotbalovým výsledkem 0:1, a přenechali tak první místo Spartě. Smolařem duelu se stal Petr Nedvěd, který kvůli zásahu puku do obličeje zápas nedohrál.

25. kolo, neděle 27. listopadu 2011
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Kalla (Hovorka, Dragoun). Rozhodčí: Homola, Kalivoda – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:3, navíc Kudrna (LIB) na 10. min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 880. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 1:0. Hráč utkání: Lukáš Cikánek - Marek Pinc.

Rytíři Kladno

Cikánek - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Lukáč, Valský, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý.

Pinc – Výtisk, Čakajík, Holub, Trončinský, Derner, Pavlů, Štich, Ulrych – Bartovič, Nedvěd, Kudrna – Vantuch, Vak, Krejčík – Špaček, Bortňák, Bárta – Kica, Bulíř, Jonák.

Liberečtí byli v úvodu zápasu na Kladně aktivnějším celkem a jako první mohl zasunout puk do branky Vak, ale gólmana Cikánka zastoupil nohou Lepine. Hostujícímu trenérovi Kalousovi pak zatrnulo, když Majeský poslal k zemi Nedvěda a ten se jen těžko zvedal z ledové plochy.

Rytíři poprvé vážněji zahrozili až ve třinácté minutě, kdy Dragoun trefil lapačku Pince a ten předvedl efektní zákrok pro diváky. Těsně před sirénou se mohlo poprvé měnit skóre, když dostal puk do branky Kuchler. Rozhodčí Kalivoda ale před tím už pískal a úvodní gól nemohl uznat.

Nástup do druhé dvacetiminutovky vyšel hostům na jedničku, když se mezi Pincovy betony trefil Jaroslav Kalla – 1:0. Bílí Tygři mohli odpovědět o dvě minuty později. Nedvěd našel Bartoviče, ale Cikánek srazil betony v pravou chvíli k sobě. Oba týmy poté pozorně bránily a především domácí se nikam nehrnuli.

Severočeši přebrali v závěru periody aktivitu a domácí Cikánek musel být ostražitý. Nejdříve ho v těžké pozici vyzkoušel Vak a o chvilku později stejný hráč tvrdou střelou prověřil i odolnost jeho masky. O pár vteřin později pak Bortňák předvedl pěkné sólo, ale gólman Rytířů zastavil jeho pěknou akci lapačkou. Po dvou třetinách tak vedli Kladenští 1:0.

Středočeši se odhodlali v závěrečné periodě k aktivní hře a faulovat tak musel Pavlů, jenž si poseděl dvě minuty za katrem. Hostující gólman Pinc pak v oslabení svého týmu musel předvést excelentní zákrok, když na brankové čáře zkrotil střelu Patery.

Rytíři ale v závěru přeci jen začali bránit a postavili kolem své modré čáry pořádnou hradbu. Bílí Tygři se tak jen těžko dostávali před brankáře Cikánka. Když už se Podještědští uchylovali k závěrečnému tlaku, vypil si svůj kalich hořkosti kapitán Nedvěd. Od modré ho trefil tečovanou střelou před brankou Bartovič a ikona Severočechů musel zamířit do kabin a následně i do nemocnice.

Bílí Tygři v závěru hráli vabank a byl k vidění nejlepší hokej večera. Více práce měl ale Pinc a při střele Dragouna mu pomohla i horní tyč. Hosté se odhodlali nakonec ke hře bez brankáře, ale Kladno si už svůj hubený náskok pohlídalo a vyhrálo těsně 1:0.