Vítězná série je u konce, Třinci šelmy podlehly 0:4

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V souboji dvou týmů se skvělou formou uspěli Oceláři. Ti pod Ještědem prokázali větší kvalitu před oběma brankami, a ačkoliv nebyli střelecky aktivnější, odvážejí si všechny tři body. Tygři doplatili na špatnou produktivitu, když neskórovali ani jednou ze 42 pokusů.

45.kolo, úterý 30. ledna 2018
(0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 13. Martin Růžička (O. Kovařčík, Cienciala), 31. Dravecký (Petružálek, Martin Růžička), 44. Dravecký (Linhart), 51. Mikulík (Chmielewski). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:24. Diváci: 4 454 Vývoj skóre: 0:4.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Kolmann, Šmíd (A), Maier – Bakoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Ordoš – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Chrtek, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec

Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – Petružálek, Mikulík, Chmielewski – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Do utkání vstoupil Liberec bez Marka Kvapila. Extraligovou premiéru si zato odbyl mladý Ondřej Chrtek. A byl to právě on, kdo mohl otevřít skóre! Po zajímavém průniku Daniela Špačka vznikla před brankou skrumáž, ve které se právě Chrtek snažil dostat puk za ležícího Hrubce. Bohužel se s kýženým úspěchem nesetkal. Na druhé straně zahrozil Svačina, jenž je z minulé sezóny libereckým divákům dobře znám. Byl už těsně před Willem, leč zblízka jej nepřekonal.

Třinec pomalu přebíral otěže do svých rukou a vysloužil si vedení. Přesilovku sice šelmy bránily zprvu dobře, nakonec však přišla přesná přihrávka na hůl Martina Růžičky, na kterého už zívala poloprázdná branka - 0:1. Hosté hráli organizovaně a Liberečtí jen ztěžka proráželi jejich obranný val. První třetina, která příliš ofenzivní akce nenabídla, tak skončila těsným vedením Slezanů.

Prostřední perioda započala libereckými šancemi. Obránce Ladislav Šmíd se z pravé strany krásně natlačil až před Hrubce, kterého střelou mezi betony ke smůle svého týmu nenachytal. Ještě vyloženější šanci měl o pár desítek sekund později na holi Lukáš Krenželok. Po střele Pyrochty na něj zívala odkrytá svatyně, ale kotouč se mu z bekhendu svezl a proskákal těsně vedle tyčky! V podobné situaci bohužel v přesilovce netrefil ani Petr Jelínek. Tygry provázela smůla.

Liberec byl v těchto chvílích jednoznačně aktivnější. Hrubce se snažil zaměstnávat co možná nejvíce, avšak stále odolával. A udeřili tedy hosté. Při vyloučení Ševce tečoval přízemní Petružálkův pokus Vladimír Dravecký a zvýšil na 0:2. Slezané mohli udeřit také při vlastním oslabení. Ciencala se hnal po pádu Pyrochty zcela sám na Willa, jenž jeho pokus o střelu mezi nohy vykryl.

Pokud se modrobílí chtěli v závěrečné části zápasu nadechnout k obratu, utržily jejich plány vážnou trhlinu už v jejím úvodu. Martin Růžička využil nedůrazu defenzivy a zpoza tyčky propasíroval puk za překonaného Willa - 0:3. Tygři se i nadále snažili útočit, ale jejich snaha působila místy až bezradným dojmem. Hrubec se zkrátka zdál být nepřekonatelný.

A stal se tedy opět v tomto utkání bohužel již známý scénář. Skóroval Třinec, který poslal do již vysokého vedení krásně zakončeným únikem Milan Mikulík - 0:4. Alespoň kosmeticky zkorigovat stav mohl Redenbach. Před brankovištěm ho pěkně našel Jašek, Kanaďanovi ovšem také k úspěchu kousek chyběl. Tygři bohužel nenašli recept na Šimona Hrubce a jejich vítězná série skončila. Třinci podlehli 0:4.

Filip Pešán
„Dnes jsme byli tým, který soupeři nestačil v bruslení a soubojích. Na naší straně se objevily zbytečné ztráty na modré čáře a fauly. Všechny tyto věci zápas jednoznačně rozhodly. Třinec zvítězil naprosto zaslouženě.“

Marek Zadina
„Jsem spokojený s první třetinou. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Věděli jsme, v jaké formě jsou. Pomohli jsme si přesilovkou a dostali jsme se do vedení. Ve druhé třetině jsme se dostali pod velký tlak, Liberec měl spoustu šancí a podržel nás Šimon Hrubec. Měli jsme snad jen pět střel proti dvaceti. Ve třetí třetině už jsme hráli víc na kotouči a dovedli zápas ke třem bodům.“

45.kolo, úterý 30. ledna 2018
(0:1, 0:1, 0:2)