Ve třetím utkání remíza a bitky

Date of publication Author Jiří Beníšek

Ve třetím utkání švýcarského turné narazili Bílí Tygři na velmi nepříjemného soupeře, HC Fribourg Gottéron. Domácí hráli extrémně tvrdě, ale dařilo se jim i střelecky. Bílí Tygři ale nepříznivý stav vždy dokázali srovnat. Bitku se specialistou bitkařem ve druhé třetině odnesl šesti stehy v obličeji obránce <b>Angel Krstev</b>. Navíc byl vyloučen do konce utkání. Ve třetí třetině se bitky účastnil pro změnu Andrej POdkonický, i on byl vyloučen do konce utkání.

přát., pátek 12. srpna 2005
5:5
(3:2, 0:1, 2:2)

Branky: 7. Vaic, 20. Klimenta, 28. Jech, 48. Šachl, 49. Moravec. Vyloučení: 9:15, navíc Krstev a Podkonický 5+DKU. Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:3, 5:3, 5:5.

Hnilička - Ovčačík, Moravec, Holub, Richter, Derner, Nikolov, Krstev, Hanzlík - Klimenta, Rataj, Šachl - Pajič, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Jech - Pabiška, Vampola, Víšek. Trenéři: Josef Paleček a Karel Dvořák.

Úvod do utkání náramně vyšel domácím, ve 4. minutě vedli 2:0. Bílí Tygři tak poprvé v přípravě zažívali zatím nepoznanou situaci - prohrávali o dvě branky. Navíc hodně rychle. Naštěstí v 7. minutě se podruhé na turné prosadil střelecky Ľubomír Vaic a hosté byli zpět ve hře. Fribourg ale vytrvale útočil a znovu zvýšil vedení o dvě branky, na 3:1. Liberec neskládal zbraně a těsně před přestávkou se ve 20. minutě trefil Tomáš Klimenta a zajistil přeci jen klidnější přestávku. Domácí po divoké první třetině vedli 3:2.

Druhá třetina byla ze strany Bílých Tygrů mnohem opatrnější, zejména co se obranné fáze týká. Přibývalo ale osobních soubojů, utkání bylo ze strany domácích vedeno velmi tvrdě. Pozorná obrana hostí nepouštěla domácí do šancí, naopak ve 28. minutě vyrovnal stav utkání na 3:3 Ctibor Jech. Domácí po vyrovnávací brance ještě přitvrdili, výsledkem čehož byla ve druhé polovině druhé třetiny bitka. Za Bílé Tygry srdnatě bojoval Angel Krstev. Výsledek: vyloučení do konce utkání a šest stehů v obličeji pro našeho obránce. Do konce třetiny se hra uklidnila a do šaten šli aktéři zápasu za smírného stavu 3:3.

Nástup do třetí třetiny, to byla ze strany domácích kopie úvodních minut celého utkání. Ve 45. a 46. minutě vstřelil Fribourg dva rychlé góly a domácí fanoušci doufali, že jejich tým si připíše cenné vítězství nad týmem ze země úřadujících světových šampiónů. Nestalo se tak, radost domácích trvala jen dvě minuty. Ve 48. minutě snížil na 5:4 Petr Šachl a o minutu později vyrovnal obránce Jiří Moravec. Na góly opět velmi bohatá třetina byla znovu ozdobena bitkou, za Bílé Tygry byl jejím aktérem Andrej Podkonický. I on byl pochopitelně vyloučen do konce utkání. V závěru třetiny měl na hokejce rozhodující gól Jan Víšek, ale proti domácímu brankáři neuspěl. Závěrečná siréna tak potvrdila nerozhodný stav 5:5. Bílí Tygři si tedy v přípravě stále drží neporazitelnost.