V severočeském derby i napotřetí uspěl Liberec

Date of publication Author Jan Mráček

I napotřetí se libereckým Bílým Tygrům podařilo porazit Litvínov. Tentokrát se vítězství zrodilo v první třetině, kdy "chemici" nejdříve Tygry mírně přehrávali, ale po brankách <b>Jana Holuba</b>, který vstřelil stou branku Tygrů v sezóně, Radima Vrbaty a Václava Nedorosta bylo jasné, že tři body pojedou do města pod Ještědem.

36. kolo, neděle 02. ledna 2005
2:5
(1:3, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14.a 53. Hübl (Skuhrovec) - 7. Holub, 7. Vrbata (Nedorost), 20. Nedorost (Sailer), 36. Klimenta (Procházka), 40. Fischer (Modrý)
Rozhodčí: Venglář - Chytil, Dědek Vyloučení: 5:5 Využití: 0:1 Diváci: 5015

HC VERVA Litvínov

Jarina (41. Fiala) - Ťupa, Škoula - Šlégr, Hranáč - Poživil, Skuhrovec - Klobouček, Řezníček - Čaloun, Branda, Ručinský - Balázs, Reichel, Kubinčák - Zálešák, Hübl, Trávníček - Havel, Heinisch, Sklenička. Trenéři Beránek a Jeřábek

Hnilička (Falta) - Holub, Jiruš, Modrý, Hanzlík, Fischer, Duben, Moravec, Klimenta - Čermák, Rataj, Štrba - Vrbata, Nedorost, Sailer - Novák, Vaic, Procházka - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři Paleček, Dvořák a Kapoun

V první třetině začal lépe domácí Litvínov, jeho útočné snahy však likvidovala obrana, nebo svými zákroky Milan Hnilička. Bílí Tygři vyčkávali na to, co soupeř vymyslí a v pravém okamžiku vytěžili z minima maximum. Nejprve v čase 6:33 dal stý gól Tygrů v sezóně Jan Holub a patnáct vteřin po něm se prosadil Radim Vrbata. Chemici se po dvou rychlých brankách dlouho nezmohli na pořádný útok. Nakonec se to podařilo Viktoru Hüblovi, který ve 14. minutě střelou od levého mantinelu překonal Milana Hniličku. Kontaktní gól "chemiky" evidentně povzbudil, ale nedokázali si vytvořit proti dobře fungující obraně Liberce výraznější tlak. Ve druhé části první třetiny se hrál hezký, vyrovnaný a útočný hokej. Když už se všichni těšili na přestávku, udeřil Liberec potřetí. Ve 20. minutě se totiž trefil Václav Nedorost a dal tak Tygrům náskok dvou branek do druhé třetiny.

Ta začala stejně jako skončila ta první. Liberec se už tolik netlačil do útoku a zodpovědně bránil střední pásmo. Osudným okamžikem utkání byla zřejmě 24. minuta, kdy se Litvínovu podařilo dát gól. O jeho platnosti však musel rozhodnout videorozhodčí, který gól neuznal, přestože sice puk překročil brankovou čáru, ale zapadl do posunuté liberecké branky. Jediný důsledek této události tak pocítil Hnilička, který dostal dvě minuty za úmyslné posunutí branky. Ve 32. minutě se rozhodčí Venglář opět odebral k poradě s videorozhodčím. Tentokrát řešil gól Liberce a stejně jako v prvním případě ani tentokrát ho neuznal. Ve 36. minutě už liberecká radost mohla propuknout naplno, když se z první trefil z prostoru pravého kruhu Tomáš Klimenta. Ve 40. minutě se Tygrům podařilo to samé co v první části. Hrála se přesilovka 5 na 3, Modrý přihrál Jiřímu Fischerovi a ten se krásně od modré trefil. Po druhé části tedy na ukazateli svítil stav 1:5.

Třetí část se dohrávala snad jen z povinnosti. Litvínov na zkušenou libereckou obranu nic nevymyslel, a tak stojí za zmínku snad jen dva okamžiky. Ten první přišel ve 48. minutě utkání, kdy se opět zbytečně radovali Bílí Tygři, jejichž gól nebyl uznán pro hru vysokou holí. Prosadili se však domácí, kteří zopakovali situaci z první třetiny. Viktor Hübl se v utkání podruhé trefil a asistenci si připsal Skuhrovec. Zbytek utkání byl pro obě mužstva jen formalitou, a tak se dohrávalo v klidu.