V podivném zápase deklasovali Bílí Tygři Lišky

Date of publication Author Jan Rachota

V páteční podvečer vyjeli Bílí Tygři za přípravou do Německa. V Jonsdorfu se jim postavili druholigoví <b>Lausitzer Füchse Weiswasser</b>. A hokejisté Bílých Tygrů se do soupeře opravdu zakousli, hodni svému jménu doslova roztrhali Lišky 7:1. Zápas se hrál 3 x 10 minut.

přát., pátek 25. srpna 2006
1:7
(1:3, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky Liberce: 1. Jánoš - 5. Pletka (Čermák), 6. Procházka (Klimenta), 7. Vaic (Podkonický), 12. Kočí (Zíb), 20. Zíb (Klimenta), 28. Vampola (-), 29. Moravec (Jiruš) Vyloučení: 8:4. Využití: 0:5. Diváci: cca 600.

Šindelář (15. Nedvídek) - Moravec, Jiruš - Žabka, Čutta - Zíb, Kočí - Derner, Hrach (J) - Vaic, Podkonický, Víšek - Čermák, Šachl, Pletka - Klimenta, Vampola, Procházka - Vach (J), Pabiška, Nevyhoštěný (J).

Jak již naznačuje nadpis, odehrál se v Jonsdorfu opravdu "vyjimečný" zápas. Úvodní hvizd měl zaznít již v 18,00, ale díky pozdnímu příjezdu sudích začal až v 19,15. A to ještě nastala rarita, když téměř celou první třetinu odpískali pouze čároví rozhodčí, protože jejich kolega uvíznul v zácpě.

Pro tyto komplikace se oba týmy dohodly na tom, že zápas se bude hrát 3 x 10 minut (návrh učinilo domácí mužstvo). Za Bílé Tygry nenastoupili zranění či nemocní Holub, Krstev, Rýgl, Plodek, Pajič. Nehráli ani Hlavačka, Tomajko, Jech.

V samotném zápase byl Liberec výrazně lepší, což se brzy projevilo i na rostoucím skóre.

Bílí Tygři sice brzy prohrávali, poté však rozpoutali před McDonaldem doslova peklo. Ten nevěděl kam dřív skočit a výsledem byl jeden gól za druhým. Podobný scénář měly i následující dvě třetiny.