V Pardubicích rozhodly dvojnásobné přesilovky

Date of publication Author Martin Novák

P a r d u b i c e - Ve vyrovnaném zápase podlehli Bílí Tygři pardubickému Moelleru nejtěsnějším možným rozdílem. Rozhodujícími faktory pro konečný výsledek utkání se ukázaly být dvojnásobné přesilovky ve třetí třetině, když domácí tu svou dokázali na rozdíl od Libereckých brankově zužitkovat. Za zdravotně indisponovaného Hniličku zaskočil v brance mladoboleslavský <b>Filip Šindelář</b>.

22. kolo, středa 15. listopadu 2006
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Rejthar – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:9, navíc Podkonický 10 minut a do konce utkání a Krstev (oba Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9054. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 0:0, 0:0, 1:0.

HC Dynamo Pardubice

Lašák – Čech, Šeda, Snopek , Havíř, Koma, Čáslava, Linhart – Mrázek, Blažek , Ondřej – Sýkora, Hlinka , Rolinek – Čaloun, Tvrdík, Pivko – Kolář, Koukal, Starý

Šindelář – Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl – Vaic, Podkonický, Novák – Klimenta, Plodek, Víšek – Pletka, Šachl, S. Procházka – Hruška, Pabiška, Tomajko.

Lašák podržel svůj tým
Vstup do zápasu mohli mít domácí hokejisté přímo snový. Hned po minutě hry nabídla liknavá rozehrávka Liberce Sýkorovi s Rolínkem luxusní možnost společného nájezdu na náhradníka v brance hostí Šindeláře, jenž zastoupil nemocného Hniličku. Zdánlivě snadná akce však skončila nepřesnou přihrávkou a napnuté ochozy jen smutně vydechly. Po faulu Čáslavy hráli Tygři první přesilovou hru, ale byli to znovu domácí, kteří mohli udeřit. Sýkora vypíchl puk Novákovi, nahrál v situaci 2 na 1 Rolínkovi, jenže ten poslal kotouč nad břevno.
V následujících minutách musel naopak své umění dokazovat domácí gólman Lašák. Ten nejprve zhypnotizoval Klimentu s Plodkem, kteří své střely směřovali z vyložených pozic před poloodkrytou brankou jen do jeho výstroje, aby do třetice gymnastickým zákrokem sebral radost z gólu i Šachlovi. Pardubice potěšily své příznivce alespoň při signalizované výhodě, kdy téměř minutu udržely kotouč na svých holích. Sudí Rejthar nakonec přeci jen mohl vztyčenou paži svěsit a na kárnou lavici putoval Tomajko.
Přesilová hra se ale Moelleru vůbec nepovedla. Brzy po jejím skončení navíc fauloval Mrázek a když 19 vteřin před jejím naplněním musel hasit nebezpečí před Lašákem Snopek jen za cenu faulu, hrálo se pět proti třem. Nejblíže brance byl však neuhlídatelný Sýkora, jenž si obhodil dva protihráče a až Šindelářova lapačka znamenala konečnou pro jeho oku lahodící akci.
Liberec si do konce třetiny stihl vypracovat ještě jednu tutovku. Spoustu času měl mezi kruhy Podkonický, ale i on si vylámal zuby na skvělém Lašákovi. Dva slepené fauly v průběhu osmnácté minuty hry darovaly Pardubicím 96 vteřin přesilovky 5 na 3, a když ještě zlomil jeden z trojice bránících Severočechů hůl, tak dokonce jen 5 na 2! Ale ani to nestačilo a pardubický celek Šindeláře po hříchu prakticky neohrozil.

Bezbranková mezihra pokračovala
Pozvolný start do druhé části hry uťal až krátký nápor Liberce a následný Blažkův faul. Početní výhody si ale hosté příliš neužili. Sýkora dostal do jízdy dlouhý pas na červenou čáru a Čutta ho čistě zastavit nedokázal. Při hře ve čtyřech na obou stranách ukázal přehled Pivko, jenž zadovkou naslepo elegantně uvolnil do samostatného úniku Tvrdíka, jenže ani on nenašel skulinku v Šindelářově postoji.
Následně hru rozmělnila řada vyloučení vedených takřka s hodinářskou přesností ve střídavém gardu, ale v přesilovkách se ani jednomu z celků nedařilo. Pardubický Snopek sice po dorážce zblízka už zvedal ruce nad hlavu, ale ani video gólovou skutečnost nepotvrdilo. Pravidlo o střídání početních výhod zrušila až neposedná hůl Pletky ve Snopkově obličeji. Nejprve sám mezi kruhy neproměnil šanci Havíř, ale vzápětí hořelo na opačné straně. Domácí obraně ulétl Vaic, jenže svou střelu namířil vysoko nad břevno.
Brankou neskončila ani rychlá akce Rolínka s Hlinkou, po které puk poskakoval na brankové čáře a to už se skoro zdálo, že se touši do sítě snad ani nechce. Diváky tak rozehřála alespoň herecká etuda Andreje Podkonického, jenž nespokojen s výrokem sudího nejprve teatrálně zahodil přilbu a inkasoval osobní desetiminutový trest. To mu zřejmě nebylo dost, a tak přidal ještě zlostný úder do mantinelu, čímž pro něj zápas skončil.

Ostrostřelec Sýkora rozhodl
Raketový nástup Tygrů do třetího dějství přinesl hned několik šancí. V té největší neuspěl Plodek, poté co nasměroval svou střelu pouze do tyče. Další příležitosti v podání Procházky a Pletky likvidoval spolehlivý Lašák. Liberec nadále nedával pardubickým hráčům ani metr prostoru pro jejich kombinace a jeho brejky se stávaly čím dál smrtonosnějšími.
Při vyloučení Čáslavy sehráli hosté parádní zámek vyšperkovaný biliárovou akcí, na jejímž konci vychytal pardubický brankář zblízka Pletku. Ten se po promarněné šanci mohl pouze chytat za hlavu. O pokračování výhody se ale Tygři sami připravili. Nejprve hákoval Krstev a když o půl minuty zastavil holí Hlinku Jiruš, byla z toho výhodná přesilovka pro domácí. Po krátkém obléhání Moeller přeci jen výhodu dvou mužů v poli využil. Sýkorův projektil od modré čáry byl natolik razantní, že si našel cestu do sítě i přes zákrok Šindeláře – 1:0.
Možnost vyrovnat dostal Liberec po nedovoleném bránění Snopka, ale i tentokrát slavila domácí obrana v čele s Lašákem. Prakticky hned po návratu pardubického beka do hry inkasoval další dvě trestné minuty Havíř a hra se stěhovala znovu do obranného pásma Moelleru. Hosté navíc dostali po nešťastném vyhození Snopka 76 vteřin přesilovky 5 na 3. Skvělý Lašák nejprve famózně vychytal smolaře večera Pletku, aby posléze tento hvězdný zákrok potvrdil proti tvrdé ráně Čutty do protipohybu.
Jakoby toho nebylo pro Pardubice dost, po srdnatě ubráněném oslabení následovalo další – znovu po chybně vyhozeném puku mimo hrací plochu. Nervózně hrající Liberec ale ani tuto výhodu nedokázal zužitkovat, naopak tvrdou ránu Tvrdíka zastavila Šindelářova vyrážečka až v poslední chvilce. Minutu před naplněním šedesáté minuty si hostující střídačka vyžádala oddechový čas a po něm se již mezi tři tyče liberecký brankář nevrátil. S výsledkem však hosté již nic udělat nestačili, naopak nesmyslný likvidační zákrok loktem Krsteva na Rolínka pět vteřin před koncem udělal tečku za vydřeným, ale o to cennějším vítězstvím domácích hokejistů.