Úvodní přípravný duel skončil pro Tygry debaklem

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i t v í n o v - V prvním zápase po letní přípravě se libereckým hokejistům vůbec nedařilo a na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově utrpěli vysokou porážku 0:7. Svým výkonem tak potěšili těch pár stovek fanoušků, kteří se uprostřed léta vydali za ledním hokejem. Oba týmy ovšem vstoupili do utkání z plné přípravy a bez některých opor. V modrobílém například chyběli Hnilička, Plodek, Hunkes nebo Podkonický, proto dnešní výsledek není až tak důležitý.

přát., úterý 29. července 2008
7:0
((3:0, 2:0, 2:0))

Branky a nahrávky: 3. Zíma (Kubát), 16. Andreas (Martinka), 17. Stříteský (Jánský), 25. Lukeš (Kroupa), 27. Andreas (Zíma), 50. Trávníček (Hübl), 50. Černý (Vrtek). Rozhodčí: Turčan - Hauser, Sychrovský. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 7:0.

HC VERVA Litvínov

Franěk - Walter, Kroupa, Stříteský, O. Poživil, Punčochář, Karel Kubát, O. Martinka, Lomička - Rindoš, Reichel, Lukeš - Jánský, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Vrtek, J. Černý - Mach, D. Zíma, B. Andres.

Fikrt - Moravec, Jiruš, Harant, Zíb, Holub, Jareš, Hrach, Krstev - L. Pabiška, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Šachl, Procházka - Klimenta, O. Hruška, Víšek - Vantuch, A. Dušek, D. Špaček.

Na soupiskách obou dnešních soupeřů se objevilo několik jmen, které by při extraligových utkáních zřejmě šanci nedostaly. Jelikož se ale jednalo o začátek série přípravných duelů, mohli se ještě někteří hokejisté těšit z dovolené. Na straně Litvínova se představila celá formace juniorů a Libereckým nadělala spoustu problémů. Její zásluhou padly do sítě Michala Fikrta, jenž dnes nastoupil na postu jedničky, tři branky. Bílí Tygři dnes měli sice sedmkrát možnost početní výhody oproti čtyřem přesilovkám soupeře, ani jednou se však proti Fraňkovi neprosadili.

Domácí hráči v úvodu utkání dlouho neváhali a hned při prvním střídání čtvrté formace mladíků se puk ocitl ve Fikrtově síti. David Zíma si nabruslil ze středního pásma až před libereckou branku a rychlou kličkou poslal svůj celek do vedení – 1:0. Za pár minut měli Tygři dvojnásobnou početní výhodu a tedy i vysokou šanci na srovnání skóre. Ovšem dnes se na libereckých přesilovkách projevila jistá nesehranost, a tak se litvínovské oslabení obešlo bez výraznějšího brankového ohrožení Fraňkovy svatyně.

Chemici podruhé udeřili v šestnácté minutě a i v této brance měli prsty (hokejky) junioři v čele s Bronislavem Andresem. Právě devatenáctileté pravé křídlo si totiž nabruslilo do ideální střelecké pozice a ranou z voleje zvýšilo na 2:0. Třetí gól dnešního tropického podvečera na sebe nenechal dlouho čekat. Jánský v obrovské tlačenici na hranici brankoviště vybojoval puk a po jeho příhře již měl snadnou pozici ke skórování Matěj Stříteský - 3:0. Domácí tak ovládli první část a svého soupeře do ničeho nebezpečného nepustili.

Ve druhé dvacetiminutovce pokračovali Litvínovští v nastoleném trendu a už po třech minutách se Andres s Kubátem řítili zcela sami na Fikrta. Prvně jmenovanému se po prvním úspěšném zásahu z šestnácté minuty zachtělo i gólu druhého, a tak zvolil střelu mezi chrániče libereckého gólmana. Jak ale po pár okamžicích zjisťil, volba to byla špatná. Fikrt stihl kotouč lapit, a Andres se tak mohl jen chytit za hlavu.

Liberečtí ovšem nebrali toto varování vážně a hned při dalším střídání byl stav již 4:0. Kombinaci zkušených zakončoval nejproduktivnější litvínovský hráč minulého ročníku František Lukeš. Zápas byl skoro rozhodnut, jenže Litvínovským se nezdál být počet branek v liberecké síti dostatečným. V sedmadvacáté minutě tak čtvrtá formace přidala pátou branku. Bronislav Andres tentokrát vyzrál na Hracha i Fikrta a zaokrouhlil výsledek po druhé části na populárního „bůra“.

V poslední třetině utkání se Liberec přeci jenom zlepšil a dalo by se říci, že v některých chvílích byl i lepší než Litvínov. Jenomže Moravec ani Víšek své možnosti neproměnili, a závěr duelu tak opět patřil domácím. Probíhala padesátá minuta a Chemici bodli svého zdecimovaného protivníka ještě dvakrát. Povedlo se jim to dokonce v rekordním čase! Nejdříve zvyšoval na 6:0 Michal Trávníček a poté se hned okamžitě po buly trefil i Jakub Černý. Šest set padesát diváků sice nevěřícně zíralo na časomíru, ovšem bylo tomu tak – dvě branky padly za čtyři sekundy hry. I možná proto je v České republice lední hokej o kousek populárnější než fotbal, v němž bychom se takovéto situace dozajista nedočkali.

Poslední desetiminutovka už byla jen formalitou, hra připomínala spíše veřejné bruslení, a všem již tak bylo jasné, že zápas skončí výsledkem 7:0.