Utkání rozhodl nájezd Václava Pletky

Date of publication Author Lukáš Rejmon

T Ř I N E C – Liberečtí hokejisté museli podruhé během tří dnů odehrát ve venkovním střetnutí prodloužení. Tentokrát ho však, narozdíl od utkání v Karlových Varech, přečkali bez úhony a v samostaných nájezdech díky <b>Václavu Pletkovi</b> zvítězili.

15. kolo, neděle 15. října 2006
2:3sn
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Hašek (Tomas), 32. Tomas (Martynek) - 8. Holub (S. Procházka), 54. Pabiška (Šachl), rozhodující sam. nájezd Pletka Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 6:7, navíc Pajič 5 min. a do konce utkání + Pletka 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2155.

HC Oceláři Třinec

Biegl - D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - Kolusz, Skořepa, Hašek. <b>Trenéři:</b> Juřík, J. Daneček st. a Mach.

Hnilička - Krstev, Čutta, Moravec, Zíb, Žabka, Holub, Kočí - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Pabiška, Šachl - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Pajič, Dušek. <b>Trenéři:</b> Paleček, Čermák a Kapoun.

První třetina

Utkání začalo v trochu opatrném duchu, oba týmy jako by byly ještě unaveny z pátečních prohraných duelů. První vážnější příležitost si tak vytvořil jeden z týmů, jmenovitě Bílí Tygři, až v čase 7:15, kdy zahrávali první přesilovou hru utkání. Kapitán týmu Stanislav Procházka totiž našel ukázkově, na modré čáře připraveného, Jana HOLUBA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a svou premiérovou brankou v sezóně poslal hosty do vedení – 0:1.

Obdržená branka jakoby domácí Oceláře nastartovala. O necelou minutu později se do šance dostal Zdeněk Skořepa, ale Hnilička byl, svým včasným zákrokem, proti. Stejně tak dopadl o chvilku později Skořepův spoluhráč Vlastimil Kroupa. V úvodu 12. minuty mohlo být srovnáno. Zdeněk Skořepa se protáhl mezi dvěma beky až před Milana Hniličku, položil ho na led, ale jeho oblouček přes ležícího brankáře skončil na tyči liberecké branky!

Poté konečně zahrozili i hosté, kteří se v těchto okamžicích zaměřili zejména na obrannou činnost. Pletka dostal krásnou přihrávku do jízdy, ovšem místo střely mu puk sjel z hokejky a skončil ve výstroji třineckého brankáře.

Důležitý moment se odehrál koncem 15. minuty, kdy Rok Pajič srazil Jana Peterka, za což obdržel trest 5 min + do konce utkání a ještě více tak oslabil, zraněními zdecimovaný, vlastní tým. Domácí tuto početní výhodu nesehráli nijak světoborně, ale přesto se mohli radovat. V závěru třetiny totiž Roman Tomas propálil z levého kruhu Milana Hniličku, ten si však dnes “postavil” svou branku na správné místo, jelikož ho od inkasované branky opět zachránila pravá tyč! Do kabiny tak odcházeli spokojenější hostující hokejisté s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina

Do druhé třeniny naskočili Tygři v početní výhodě, jelikož byl v závěru té první vyloučen Jiří Polanský. Díky tomu se ihned od prvních vteřin usadili v útočné třetině a sevřeli domácí čtveřici do defensivy. Ze své výhody však nedokázali vytěžit nic víc než pár nepřesných střel.

Ve 26. minutě to již hosté s důrazem přehnali a Lukáš Zíb tak šel poprvé v utkání okusit trestnou lavici. Ovšem celé dvě minuty tam nevydržel, jelikož v čase 26:35 se ve schrumáži před Hniličkou nejlépe zorientoval ex-liberecký Jiří HAŠEK a obloučkem přes ležícího brankáře poslal Zíba zpět na střídačku – 1:1.

Přesně v polovině utkání se domácím naskytla vynikající příležitost k obratu, když se k, na trestné lavici pykajícímu, Moravcovi přidal další liberecký hráč za příliš mnoho hráčů na ledě a nabídl tak Ocelářům přesilovou hru 5 na 3. Tu sehráli domácí mistrně, Rostislav Martynek našel v čase 32:29 polovysokou přihrávkou Romana TOMASE a ten střelou ze vzduchu “ala Wayne Gretzky” dokonal domácí obrat – 2:1.

Obdržená branka poslala Bílé Tygry do kolen. Úplně vyklidili pole a začali nechávat třineckým forvardům až příliš prostoru, za což málem zaplatili další brankou ve své síti. Sólo Polanského však Hnilička zlikvidoval a o chvilku později šla tečovaná bomba Semana jen těsně vedle liberecké branky. Do kabin tak šli spokojenější domácí, jelikož se jim po velmi dobrém výkonu ve druhé části podařilo vstřelit dvě branky a zápas otočit.

Třetí třetina

Třetí třetina začala přesně tak, jak končila ta předchozí, tlakem domácích Ocelářů. Štěstím pro Bílé Tygry tak byla pouze nepřesná koncovka třineckých hokejistů. Ve 47. minutě bylo málem definitivně rozhodnuto! Hrdina dnešního utkání Roman Tomas udělal ze všech bránících hráčů Liberce solné sloupy, řítil sám na Hniličku, ale hostující brankář srazil své betony včas.

Hned vzápětí mohl Tomasovo zaváhaní napravit Zdeněk Skořepa, ale po ideální přihrávce Marcina Koluzse netrefil úplně prázdnou branku! Poté už se na bezmocnost svého týmu nemohl dívat mladík Hruška, který v oslabení vyrazil na zteč Bieglovy branky, přejel modrou čáru, vypálil a třinecký brankář s obtížemi střelu vyrazil do rohu.

Šance Hrušky vyšvihla Bílé Tygry do sedla. O necelou minutu později, v čase 53:42, využil, po přihrávce Petra Šachla, nedorozumnění domácí obrany přesnou střelou Lukáš PABIŠKA2:2. Vstřelená branka poslala Liberec do drtivého náporu, kterému Oceláři odolávali pouze s vypětím všech sil. V závěru třetiny mohl překlopit misky vah na svou stranu ještě Petr Šachl, ale Biegl jeho střelu za přispění všech svatých zlikvidoval.

Prodloužení

Snadná vyrovnávací branka hostů rozhodla o tom, že liberečtí museli podruhé během 3 dnů absolvovat prodloužení. To dnešní se hrálo ve velmi opatrném duchu, oba týmy svazovala zejména obava z toho neudělat chybu. Proto branka nakonec nepadla a o vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy

Jako první se rozjel Jiří POLANSKÝ, jeho střelu však zlikvidoval svým zákrokem Milan Hnilička. Za tým Bílých Tygrů zahájil ex-třinecký forvard Václav PLETKA a stejně tak jako v posledním vzájemném měření sil v Liberci prostřelil Radovana Biegla, tentokráte však střelou pod horní tyčku. Šanci na srovnání stavu vzal do vlastních rukou nejlepší domácí hráč utkání Roman TOMAS, ale Hniličku svým pokusem nepřekonal. Druhý nájezd Tygrů poté vzal na svá bedra momentálně nejlepší forvard týmu Jan PLODEK a stejně tak jako Pletka prostřelil Radovana Biegla. Jelikož Třinec se v nájezdech neprosadil, Liberec tak zvítězil díky brance Václava Pletky 2:3 na s. n..