Tygry hnala zaplněná Home Credit Arena, nakonec byl ale šťastnější Davos

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Nádherné a bojovné utkání Ligy mistrů sledovalo v Home Credit Aréně přes sedm tisíc fanoušků. Šelmy se jim za vysokou návštěvu odvděčily bojovným výkonem okořeněným velkým množstvím gólových šancí, avšak v konečném součtu mohl být na konci šťastnější švýcarský Davos.

osmifinále, úterý 03. listopadu 2015
(1:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 15. Radivojevič (Bakoš), 36. Radivojevič, 60. Řepík (Vitásek, Derner) – 7. Ambühl (Wieser D), 10. Simion (Brejčák), 19. Wieser D. (Ambühl), 29. Paulsson (Lindgren), 58. Ambühl (Axelsson). Rozhodčí: kaukokari, Leppanen (FIN) – Zavřel, Lhotský (CZE). Střely na branku: 31:26. Diváci: 7 148.

Schwarz – Šimek, Ševc, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Ulrych, Plutnar – Vampola, Birner, Řepík – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Jelínek, Krenželok, Valský – Jonák, Vlach, Stránský

HC Davos

Genoni – Brejčák, Jung, Forster, Heldner, Schneeberger, Paschoud – Ambühl (C), Walser, Axelsson – Lindgren, Paulsson, Wieser M. – Sciaroni, Wieser D., Egli – Kessler, Aeschlimann, Joerg – Simion, Ryser

Tygři vlétli na své soupeře doslova jako uragán. Genoniho zaměstnal v samém začátku duelu tvrdou dělovkou od modré čáry Ševc, hned po něm stanul osamocen před bránou Řepík a nebezpečně pálil také Krenželok, nicméně švýcarský gólman odolal a skóre se poprvé měnilo na opačné straně. Andres Ahmbühl se otočil v předbrankovém prostoru kolem své vlastní osy a trochu se štěstím překonal Schwarze - 0:1. O pár chvil později mohl vyrovnat aktivní Krenželok, který předvedl ukázkový průnik do útočného pásma, když efektivně obehrál bránícího hráče a vypálil, maskovaný muž Davosu, ale i tentokrát eliminoval pokus včas.

Po drtivém náporu našeho mužstva se však uvolnila dvojice Jan Brejčák a Dario Simion a druhý jmenovaný dokázal přečíslení 2 na 1 zužitkovat - 0:2. Následně mohla Home Credit Aréna poprvé začít jásat. Branko Radivojevič napřáhl a tvrdou dělovkou do horních pater zařízení vymetl snad všechny pavučinky v bráně gólmana týmu z země helvétského kříže. Těsně před přestávkou předvedl Schwarz spektakulární zákrok, když eliminoval ujíždějící dvojici hráčů, oblékajících žluté trikoty, následně však přišel tvrdý direkt. Dino Wieser dostal na pravé straně až příliš mnoho prostoru a zamířil přesně - 1:3. Do kabin tak Tygři odcházeli za nepříznivého stavu, který byl možná vzhledem k jejich předvedené hře až příliš krutý.

Po přestávce byl k vidění naprosto totožný obrázek. Šelmy svého soupeře přehrával. Nejblíže skórování byl Michal Řepík, ten přízemním pokusem ihned po vhazování překvapil Genoniho, tomu kotouč projel mezi betony, avšak zkušený maskovaný muž nakonec skórování zamezit dokázal, a skóre se tedy neměnilo. Poté však v přesilovce předvedl rychlou souhru hostující celek, Lindgren nalezl pěkným pasem na levé straně osamoceného Marcuse Paulssona a šikovný forvard se nemýlil - 1:4. Avšak inkasovaná branka svěřence trenéra Pešána neodradila, ba naopak. Pět minut před koncem prostřední části dokázal překonat strážce svatyně Davosu střelec Branko Radivojevič - 2:4.

Nástupy do třetin měli Liberečtí famózní, což znovu prokázali v závěrečném dějství. Svého soupeře přehrávali, vytvořili si hned sérii šanci, v cestě kotouče do zařízení ale stanul buď blok těl nebo výstroj davosského gólmana. A tak si diváci na další trefu museli počkat až do sedmapadesáté minuty. Bohužel se o ni postarali hokejisté švýcarského celku, konkrétně kapitán Andres Ambühl, který opět docílil branky po pěkném pasu spoluhráče - 2:5. Jenže poslední slovo měli Tygři, pohlednou akcii dopravil za Genoniho přesným projektilem z velké blízkosti Michal Řepík - 3:5. V odvětě tak čeká naše hráče úkol, který není nereálný - dotáhnout dvougólové manko.

Ohlasy hráčů:

Filip Pešán
„Odehráli jsme dobré utkání, musím hráčům poděkovat za to, že do úvodních minut nastoupili naplno. Chtěli jsme vstřelit první gól, což se nám nepovedlo, místo toho jsme inkasovali z našeho tlaku branku, to si myslím, že ovlivnilo zápas. Přesto se divákům duel musel líbit, jelikož přijelo špičkové evropské mužstvo, proti kterému jsme odehráli vyrovnanou partii. Důležité je, že se nám podařilo těsně před koncem vsítit branku na 3:5 a myslím, že máme poměrně vysokou šanci soupeře v Davosu porazit 2:0 a následně postoupit.“

Arno Del Curto
„Odehráli jsme z našeho pohledu dobrý zápas, jsme spokojení. Liberec samozřejmě není v Lize mistrů pro nic za nic. Věděli jsme, že Tygři mají výborné začátky duelů, branky, co se nám v úvodu povedlo vsítit, byly s notnou dávkou štěstí. Zažíváme v lize také, že soupeře přehráváme, ale poté přijde tvrdý direkt v podobě obdrženého gólu. Nicméně znovu musím zopakovat, že byl k vidění výborný zápas.“

osmifinále, úterý 03. listopadu 2015
(1:3, 1:1, 1:1)