Tygrům znovu vyšel úvod zápasu, naplno se jim však bodovat nepodařilo

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Modrobílé čekala po klání v Českých Budějovicích další bitva na cizím ledě, svěřenci trenéra Kalouse cestovali do Zlína. Liberečtí zahájili duel s velkou chutí a dostali se do dvoubrankového vedení, Zlín ovšem dokázal vyrovnat a z následné gólové přetahované vyšel jako vítěz. V severočeském dresu se svým výkonem blýskl Miloslav Hořava, jenž si připsal dvě branky.

14. kolo, pátek 22. října 2010
4:3p
(1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Rachůnek (Důras), 21. Köhler (Leška), 40. Čech (Leška, Holík), 61. Leška (Hamrlík) - 1. Huknes (Kudrna), 6. Hořava (Podkonický, Trončinský), 26. Hořava (Vak, Podkonický). Rozhodčí: Jeřábek, Trombík - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 4257. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3p.

PSG Berani Zlín

Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Bořuta, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán, Čech.

Pinc - Moravec, Čakajík, Hunkes, Trončinský, Derner, Holub, Výtisk, Rýgl - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Vak, Hořava - Klimenta, Jech, Víšek - Ondřej, Špaček.

Severočeši se mohli před zahájením pátečního klání pyšnit skvělými výsledky na hřištích soupeřů, což na zlínském ledě potvrdili hned po půl minutě hry. Tygři se po vhazování nasunuli před soupeřovu svatyni a střelecký pokus Jiřího Hunkese, jenž nešťastně tečoval domácí zadák Linhart, skončil za zády brankáře - 0:1.

Tygři poté pokračovali v účinné hře, před Dubu si nabruslil Vak, ovšem jeho zakončení z bezprostřední blízkosti k druhé brance nevedlo. V šesté minutě ovšem měli hosté možnost početní převahy, kterou se jim podařilo využít. Miloslav Hořava se dostal ke kotouči před brankovištěm a trefil se přesně k tyči - 0:2.

Liberečtí byli v těchto minutách aktivnějším celkem a svatyni překvapeného soka ostřelovali ze všech stran, Špaček při vlastním oslabení zaměstnal zlínského strážce klece, ten byl však pozorný. Ševci ale v patnácté minutě dokázali snížit, svižná rána Ivana Rachůnka skončila za Pincem - 1:2.

Ofenzivní podívaná nekončila, liberecký úprch Ondřeje s Nedvědem zakončoval druhý jmenovaný mimo tři tyče, na opačné straně hřiště vytěsnil severočeský brankář dobře mířenou Důrasovu střelu do bezpečí.

I v úvodu druhé periody se diváci dočkali velice rychlé branky, tentokrát ale černou pryž ze své sítě lovil Marek Pinc, jehož pokořila rána Bedřicha Köhlera z levého kruhu - 2:2. Když ale na trestnou lavici usedl zlínský obránce Hamrlík, tygří smečka svému protivníkovi znovu odskočila. Vak svoji přihrávkou nalezl na levé straně operujícího Miloslava Hořavu, jenž propálil ležícího Dubu - 2:3.

Svižné tempo hry ovšem posléze opadlo, obě družstva se střídala v držení kotouče především ve středním pásmu. Všechny přítomné tak v polovině dějství zvedl ze sedadel parádní bodyček urostlého řezníka Jana Výtiska, který přes svá záda přehodil unikajícího Köhlera. Až dvě minuty před koncem prostřední periody vystrčili berani své pověstné rohy, po Sýkorově přiťuknutí však Důras nedokázal zamířit svůj projektil na branku.

Když ale zbývalo pouhých dvacet šest vteřin do sirény ukončující druhou třetinu, Zlín dokázal vyrovnat. Leška posunul hrací předmět k volnému Filipu Čechovi, a ten pohodlně zavěsil do poloodryté brány - 3:3.

Třetí část zajímavého zápasu začala opatrně, hostující brankář do své lapačky pohodlně schoval letící puk z hole Balaštíka. Zlínští hokejisté následně získali nad soupeřem z Podještědí mírnou převahu, avšak Balán v pádu pozorného Pince nepřekvapil. Do sítě vzápětí neproklouzla ani Köhlerova teč.

Hbité zákroky musel o chvilku později vytasit také Duba, jehož zaměstnávala pětice hostujících hráčů v čele s Duškem. Domácí hráči poté dokonce puk do sítě dostali, ovšem pro posunutí liberecké klece sudí jejich trefu neuznal. Duel tak i přes slibné šance Zlína v posledních minutách zápasu doklopýtal do prodloužení.

Nastavený čas však ukončil velice rychle Petr Leška, který po přejetí modré čáry přesně mířenou ranou propálil Pince - 4:3. Bílí Tygři tak opět ztratili nadějně rozehraný duel a ze stadionu Luďka Čajky si odváží pouze bod za prohru po prodloužení.