Tygřice v prvním utkání nezaváhaly. Děčín porazily 9:1

Liberec - Svůj ročník zahájil v neděli také liberecký tým žen. Utkání rozhodly Bílé Tygřice už v první periodě, jež vyhrály 5:0. V utkání se také zaskvělo několik nových posil, zvláště Tereza Mazancová, která si připsala hned pět z devíti branek!

1. kolo, neděle 04. září 2016
9:1
(5:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Petrementová (Daňková, Svatošová), 5. Johanová (Rejnartová), 6. Sýkorová (Hornická, Daňková), 7. Mazancová (Hornická, sýkorová), 13. Mazancová (Hornická), 21. Mazancová (Sýkorová), 54. Mazancová, 57. Mazancová (Hornická), 57. Sýkorová (Mazancová) - 25. Pavlasová. Rozhodčí: Touš - Serbus, Kankovksý. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1.

Švejdová - Cikánová, Cejpová, Petrementová, Daňková, Horáková - Mazancová, Sýkorová, Drangovská, Rejnartová, Forbelská, Čápová, Svatošová, Hornická, Fidriková, Johanová, Wemmerová

HC Děčín

Bartušková (57. Hejzláková) - Lejčíková, Kořínková, Sýkorová, Pavlasová - Schrollová, Hueberová, Šindlerová, Zavadilová, Prosová, Nowáková, Zelenková, Vacková, Hrdá, Formánková

Do prvního utkání ročníku vstoupily Tygřice velmi aktivně a už po 76 vteřinách po asistencích zkušených hráček Svatošové a Daňkové první gól sezóny při svém prvním střídání vsítila nejstarší hráčka týmu Martina Petrementová. I o druhou branku se postaraly zkušené hráčky. V páté minutě po nahrávce Rejnartové tvrdou střelou švihem k pravé tyči skórovala minulou sezónu jedna z nejproduktivnějších útočnic týmu Sabina Johanová. O chvíli později se naposledy do zápisu zapsala zkušená Tygřice. Tereza Daňková z obrané třetiny našla ve středním pásmu dobře najetou Hornickou, která posunula kotouč Tereze Mazancové (hráčka BK Mladá Boleslav) a ta zaznamenala svou první trefu v dresu Liberce.

Od této chvíle už led patřil pouze útoku Mazancová – Hornická - Sýkorová, který se postaral o všechny další branky Bílých Tygřic. Poprvé se samostatně prosadil v sedmé minutě, kdy opět skórovala v utkání výborná Tereza Mazancová, po nahrávkách Hornické a Sýkorové. Jejich hru po utkání kladně hodnotil i trenér soupeře a litoval, že dnes za Děčín nemohla nastoupit reprezentantka Forejtová (v sezóně 2015-16 hráčka Bílých Tygrů Liberec pozn. red.), která by byla určitě protiváhou libereckých mladých hráček. Branky se ale nakonec dočkal i hostující celek. Čestný gól si připsala Anna Jiřina Pavlasová.

Od druhé třetiny jakoby se z ledu vytratily zkušené útočnice Bílých Tygřic. Bez aktivní hry a nastřílených gólu zejména Johanové, Svatošové, Vimmerové se tým v dalších utkáních neobejde. Velmi příjemným překvapením byl i výkon dalšího nováčka v dresu Bílých Tygrů Lucie Čápové, (hráčka HC Frýdlant), která celé utkání odehrála v obranné dvojici s mladou, ale s velikým přehledem hrající Horákovou (hráčka HC Vlci Jablonec nad Nisou). Horáková je už několik sezón na seznamu hráček reprezentačních trenérů, ale na svoji skutečnou šanci stále čeká.

Ve třetí periodě se ještě dvakrát prosadila Tereza Mazancová a jednou Karolína Sýkorová, a tak se mohly Bílé Tygřice radovat ze své první letošní výhry. V příštím kole se představí na ledě Kobry Praha.